Ztracená města Trójanů

(TV film)
  • Francie La Guerre de Troie a bien eu lieu (více)
Francie, 2020, 90 min (Alternativní 2x45 min)

Režie:

Laurent Portes

Scénář:

Gwyn Williams

Trojská válka byla po staletí považována za mýtus. Nyní se však objevují nové a neuvěřitelné důkazy, které odhalují pravdu o tomto příběhu. Na kopci Hissarlik v Turecku odkryli badatelé nová, pozoruhodná tajemství, která mění naše chápání minulosti. Vykopali ruiny města, které mnozí považují za samotnou Tróju. V Amsterodamu archeologové znovu zkoumají průkopnickou práci prvních badatelů na Hissarliku a hledají i nové stopy o hledání Tróje a vývoji archeologie jako vědy. V Řecku tým archeologů objevil pozůstatky prosperujícího města, které by mohlo souviset se slavným příběhem. Pomohou stopy ukryté v objevených pokladech rozluštit tajemství této oblasti? (Viasat)

karnifex

Velmi slušné zpracování zajímavého tématu. Mluví zde výhradně odborníci a mluví zásadně k věci! Jaké osvěžení oproti většině současných dokumentů plných balastu, zbytečných řečí a záběrů odvádějících pozornost od podstatného, navíc většinou doprovázených otravnými, sebestřednými moderátory, kteří by raději dělali dokument o sobě než o historii. Za mě super - víc dokumentů tohoto formátu! ()