Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince 20.9.2018

  Bond našel režiséra

  Kolem pětadvacáté bondovky se toho v uplynulých týdnech dělo víc, než na co jsme běžně u bondovských produkcí zvyklí. Film, který zatím nemá název, a jehož hlavní hvězda Daniel Craig (Odpor) se už nemůže dočkat, až mu skončí kontrakt, totiž přišel o režiséra Dannyho Boyla (Steve Jobs), vystřídal několik scénářů a konstantně vyvolával spekulace o tom, jestli už není na čase obsadit do role agenta 007 černého herce. Producenti Michael G. Wilson a Barbara Broccoli teď ale tohle všechno hodili za hlavu, oznámili totiž konečné jméno režiséra příští bondovky a tím se stal Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Bestie bez vlasti). Scénář v tuto chvíli přepisují Neal Purvis a Robert Wade (Skyfall, Spectre), je ale pravděpodobné, že do něj Fukunaga ještě bude chtít zasáhnout. Jeho novinka seriál Maniac od Netflixu přitom vychází již tento víkend. Každopádně spolu se jménem režiséra přišlo i oznámení o posunu data premiéry, které nyní padá na únor 2020. Spousta času přichystat velkolepou bondovskou rozlučku.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 20.9.2018

  Druhý Space Jam má zelenou

  Dvojka basketbalové komedie Space Jam se oficiálně hýbe kupředu. V hlavní roli vystřídá Michaela Jordana basketbalista LeBron James, asi nejzajímavější to ovšem je na producentské židli. Tam totiž studio Warner Bros. najalo Ryana Cooglera, režiséra veleúspěšného Black Panthera nebo duchovní pokračování Rockyho Creed. Snímek natočí Terence Nance, který je zodpovědný za HBO seriál Random Acts of Flyness. Původně plánovaný režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 6) zůstává jako výkonný producent. Produkční společnost SpringHill oznámila účast Cooglera a Nance přes Twitter skrze vtipnou fotku ze šatny. Snímek zatím nemá stanovené datum premiéry.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 19.9.2018

  Ryan Gosling to znovu zkusí za kamerou

  Ryan Gosling (Blade Runner 2049, La La Land) si momentálně užívá press tour ke snímku První člověk, u kterého si zopakoval spolupráci s režisérem Damienem Chazellem (Whiplash), a který podle kladných ohlasů z festivalových projekcí pravděpodobně půjde po Oscarech. Gosling má vedle těch hereckých ambicí ale taky režijní, v roce 2014 natočil svůj debut Lost River, jenž kritiky v Cannes příliš nenadchnul. Hodlá to teď však zkusit znovu, prozradil to oceňovaný kameraman Benoît Debie (Zvrácený, Vejdi do prázdna), který s ním právě spolupracoval už na prvním filmu a vrátí se i tentokrát. Název ani děj zatím nejsou známy, Debie pouze oznámil, že Gosling snímek ještě nemá zcela zafinancovaný, a že produkce se ujme s největší pravděpodobností Netflix, což ale znamená, že film nepůjde do kin a nebo jen v omezené míře. 

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 19.9.2018

  Charlieho andílci našli nového Bosleyho

  V chystaném remaku Charlieho andílků Kristen Stewart (Stmívání), Naomi Scott (Strážci vesmíru) a Ellou Balinska (Vraždy v Midsomeru) si čerstvě zahraje taky Patrick Stewart (Green Room, Logan). Herec známý ze série X-Men získal roli Bosleyho, jenž byl odjakživa pravou rukou anonymního Charlieho. V novém filmu by se měla celá Charlieho organizace posunout z detektivní agentury na mezinárodní informační službu a Stewart patrně nebude jediným Bosleym. Druhého si totiž zahraje herečka a zároveň režisérka filmu Elizabeth Banks (Ladíme 3). Každý tým tak bude mít vlastního Bosleyho a to zjevně nebude jediná změna oproti původnímu seriálu, respektive filmům. Podle herečky Kristen Stewart se v žádném případě nebude jednat o další sexistický nášup, jako tomu bylo v případě předchozích verzí, a andílci už nebudou pouhými objekty mužské touhy. Což vede mnohé k otázce, proč tedy vůbec používat název Charlieho andílci, to se ale patrně dozvíme až ve filmu. Scénář k filmu napsala Banks ještě spolu s Jayem Basu (Dívka v pavoučí síti), nová verze andílků pak doputuje do kin 27. září 2019.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 19.9.2018

  Loki a Scarlet Witch se dočkají vlastních seriálů

  Disney za rok spustí svoji novou streamovací službu, a kromě již oznámeného hraného seriálu ze světa Star Wars od Jona Favreauho (Kniha džunglí) a pochopitelně taky plně podporované knihovny filmů a pohádek, teď studio čerstvě oznámilo, že chystá i něco speciálního pro fanoušky Marvelu. Postavy Lokiho (Tom Hiddleston) a Scarlet Witch (Elizabeth Olsen) se totiž dočkají vlastních seriálů. Nebudou ale poslední. Podle Variety je aktuální plán studia dát několika vedlejším postavám z marvel filmů vlastní seriály, zatímco ty známější jako Iron Man nebo Captain America šetřit do filmů. Neznamená to však, že by seriály měly být pouze chudšími bratříčky, rozpočty budou mít totiž srovnatelné s těmi filmovými. Každý ze seriálu by měl mít mezi šesti až osmi epizodami a šéf Marvelu Kevin Feige by se měl aktivně podílet na vývoji všech připravovaných. Momentálně žádný nemá stanovené datum premiéry, Disney Play se však spouští v roce 2019.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 17.9.2018

  Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

  Bryanu Singerovi (X-Men, Nadaný žák) se podařilo vyhnout většině obvinění týkajících se obtěžování a jako zázrakem tak jeho kariéra prozatím éru #MeToo přežívá. To ale neznamená, že je zcela v přízni Hollywoodu, což dokazuje i fakt, že byl během natáčení svého posledního snímku Bohemian Rhapsody vyhozen studiem Fox a nahrazen Dexterem Fletcherem (Orel Eddie), který tak biografický film o skupině Queen v hl. roli s Rami Malekem (Mr. Robot) musel dokončit. Režijní kredit nicméně zůstává Singerovi a zdá se, že ne všichni jsou připraveni režiséra kompletně odstřihnout. Čerstvě totiž jedná o režii komiksové válečnice Rudé Sonjy, kterou napsal autor Barbara Conana Robert E. Howard. Scénář k již pár let chystanému snímku napsala Ashley Miller (X-Men: První třída) a produkční společnost Millenium Films by ráda, aby snímek nastartoval rovnou celou sérii. Jestli se to podaří, a jestli u toho skutečně bude i Bryan Singer, je zatím ve hvězdách.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 16.9.2018

  DC spustilo streamovací službu

  DC Entertainment ve spolupráci s Warner Bros. Digital Networks tento víkend spustilo svoji dlouho očekávanou streamovací službu DC Universe. Ta stojí 7,99 dolarů na měsíc a poskytuje přístup k televizním seriálům, digitálním komiksům, exkluzivnímu merchandise a v neposlední řadě pak starším DC filmům a seriálům. Službu provází zároveň i premiéra nového seriálu Titans zaměřující se na postavu Robina (Brenton Thwaites), který dorazí 12. října. Později se na službě objeví také novinky Doom Patrol, Swamp Thing a Stargirl. Momentálních pět seriálů od DC na stanici CW Arrow, The Flash, Supergirl, Legends of Tomorrow a Black Lightning nebudou součástí DC Universe.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 16.9.2018

  Zachary Quinto jako únosce dětí

  Zachary Quinto (Star Trek) a Ashleigh Cummings (Hounds of Love) si zahrají hlavní postavy v chystaném hororovém seriálu od stanice AMC (Živí mrtví) NOS4A2. Ten pak vychází ze stejnojmenné knižní série spisovatele Joe Hilla. Příběh knih se točí okolo okouzlujícího Charlese Manxe (Quinto), jenž má dar pro zacházení s dětmi. Potíž je v tom, že je tak trochu unáší a následně konzumuje jejich duše. Jediné, komu se kdy podařilo Manxovi utéct z jeho imaginárního světa Christmaslandu, je malá Victoria (Cummings). Ta měla od malička nadpřirozený dar hledat věci, ten jí pak v dospělosti poslouží k tomu, aby mohla Manxe vystopovat a zničit. Tedy za předpokladu, že nezničí dřív on ji. Seriál, na němž se Hill podílí jako výkonný producent, bude mít premiéru v příštím roce.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 14.9.2018

  Venom nepůjde ve stopách Deadpoola s Loganem

  Blížící se komiksová adaptace antihrdiny Venoma s Tomem Hardym (Dunkirk) v hlavní roli dostala oficiální rating, místo očekávaného ratingu R (mládež do 17 let pouze v doprovodu dospělé osoby) se však Venom dočkal hodnocení PG-13, tedy mládeži přístupný. Snímek o postavě, která se v komiksech vyznačuje explicitním násilím, tak nepůjde ve stopách konkurenčních projektů Deadpool nebo Logan, se kterými se studio 20th Century Fox nebálo riskovat. Důvodem pak je obava, že by přísnější rating zabránil v případném crossoveru Venoma se Spider-Manem Toma Hollanda (Avengers: Infinity War) – byť tuto možnost jak studio Sony, tak Marvel konstantně odmítají. Fanoušci zubatého symbionta by nicméně ještě neměli kompletně ztrácet naději v temnější podání, režisér Ruben Fleischer (Zombieland) totiž naznačil, že by se film mohl na domácích nosičích objevit v necenzurovaném sestřihu. V budoucnu tak bude samozřejmě záležet jak na divácké odezvě, tak tržbách filmu v kinech. Snímek si u nás odbude premiéru již 4. října.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 14.9.2018

  Česko vyšle do boje o Oscara snímek Všechno bude

  Snímek Všechno bude režiséra Olma Omerzua (Rodinný film) byl vyslán za Českou republiku do bojů o nominaci na Oscara za nejlepší cizojazyčný snímek. O nominaci rozhodlo hlasování členů České filmové a televizní akademie. Celkově pak vybírali z jednadvaceti českých hraných a dokumentárních snímků. Těsně za filmem Všechno bude, jenž na letošním festivalu v Karlových varech získal cenu za nejlepší režii, pak skončily snímky Domestik, Jan Palach, Toman nebo Úsměvy smutných mužů. Konečné nominace a tedy případný postup budou oznámeny 22. ledna. Slavnostní ceremoniál a vyhlášení vítězů následně proběhne 24. února v Los Angeles.

  (dO_od)
<< předchozí 1 2 3 4 116 232 347 462

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

 • Obrázek k novince 18.9.2018

  Andrea Bocelli v O2 areně s novým albem ´Sí´

  Andrea Bocelli slaví v těchto dnech (22.září 2018) významné životní jubileum a při příležitosti oslav jeho 60. narozenin máme pro všechny maestrovy příznivce radostnou novinku – pokud jste se nedostali na jeho letošní vyprodaný koncert nebo pokud byste si chtěli úžasný zážitek zopakovat znovu, Andrea Bocelli se opět vrací do pražské O2 areny a to 30.listopadu 2019. Program koncertu bude kromě klasického repertoáru obohacen i o skladby z nového alba ´Sí´, které oslavuje lásku, rodinu, víru a naději. Album vychází 26.října 2018 na Decca records.

   

  Loňského roku natočil režisér Michael Radford o Andrea Bocellim životopisný film „The Music of Silence“ s Antoniem Banderasem v hlavní roli, který vypráví příběh svého alter ega Amose po té, co ve 12 letech oslepl a než se proslavil po celém světě. Bocelli je nejen autorem knižní předlohy (jeho stejnojmenný román vyšel v roce 2010), ale podílel se i na scénáři a ve filmu zazní také dosud nevydané písně, jež kdysi v mládí sám složil. Letos, čerstvě poté, co obdržel Classic BRITs Icon Award a překvapil společným počinem s Edem Sheeranem na londýnském stadionu Wembley, celosvětová superstar, tenor Andrea Bocelli s potěšením oznámil velký comeback a po 14 letech vydává album plné zcela nových písní. Jeho singl 'If Only' je už nyní k dostání ve všech vydavatelstvích s digitální hudbou.

   

  Sí je album o srdci a duši, pozitivitě a rodině, melodii a magii. Z tohoto důvodu si Bocelli zvolil silný a jednoduchý titul. "V tomto historickém období, kterým právě procházíme, často říkáme ne. Ale ano je to slovo, které říkáte, když dostanete svůj první polibek, když s někým souhlasíte, když chcete, aby se někdo cítil dobře. Sí je slovo, které říkáte pokaždé, když věci dobře končí. Za tisíc a jeden důvod je sí výrazem pozitivního a silného ​​lidského slova, pocitu a emocí“. Vstupenky v prodeji v síti společnosti Ticketportal v kategoriích od 900 do 12.500 Kč.

 • Obrázek k novince 17.9.2018

  43. ročník Toronto International Film Festival a jeho vítězové

  Oscarová sezóna je zahájena a po festivalech v Benátkách a nyní Torontu už začíná být o něco jasnější, které snímky by mohly na konci roku soupeřit o ty nejcennější sošky. Favoritem letošní Ceny diváků pro nejlepší film byl na filmovém festivalu v Torontu od začátku snímek A Star Is Born, který je zároveň i režijním debutem Bradleyho Coopera (A-Team, Strážci galaxie), nakonec to ale všechno dopadlo trochu jinak.

   

  Stěžejní cenu diváků si totiž odneslo drama Green Book Petera Farrellyho (Mládeži nepřístupno, Blbý a blbější) pojednávající o přátelství mezi afroamerickým pianistou (Mahershala Ali) a jeho italsko-americkým řidičem (Viggo Mortensen) v éře Afroamerického hnutí za občanská práva. Na druhém místě pak skončila Roma Alfonso Cuaróna (Gravitace) a těsně za ní adaptace knihy Jamese Baldwina If Beale Street Could Talk od oscarového režiséra Barry Jenkinse (Moonlight).

   

  Festival v Torontu je historicky jedním z největších ukazatelů oscarového potenciálu, vítězové předchozích diváckých cen za nejlepší film nasbíraly dohromady 155 oscarových nominací, 16 z nich přitom bylo za nejlepší drama (jako poslední se o to zasloužil film Tři billboardy kousek za Ebbingem).

   

  Zpátky na festival, v dalších kategoriích pak byly úspěšné ještě například snímky Free Solo, jenž vyhrál Cenu diváků pro nejlepší dokumentární film, Mard Ko Dard Nahi Hota, který získal lehce výstřední Cenu diváků pro "půlnoční běs" nebo film Cities of Last Things, který obdržel Zvláštní cenu pro filmy od tvůrců se zvučným jménem a výrazným stylem.

   

  Kompletní seznam vítězů najdete v sekci Ocenění.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 15.9.2018

  Star Wars: Epizoda IV s živou hudbou

  V termínu 15. října se v pražské O2 areně uskuteční česká premiéra promítání filmu ze ságy Star wars s živým hudebním doprovodem. Na obřím plátně diváci uvidí prvně natočený film serie Star Wars s podtitulem Nová naděje. Film doprovodí kompletní symfonický orchestr, který zahraje mnohokrát oceňovanou hudbu skadatela Johna Williamse. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketportal.

    

  Od doby, kdy měli fanoušci po celém světě možnost poprvé vidět film ze serie Star Wars, uplynulo již více než 40 let. Film se stal kultem, ikonou a naprostým přelomem v oblasti kinematografie. Postavy, příběh i zpracovaní filmu zásadně změnilo všeobecné vnímaní a přistupování k filmu jako takovému. Důležitou součástí filmu se stala také nezapomenutelná a všeobecně známá hudba skladatele Johna Wiliamse. Fanoušci budou mít možnost film shlédnout na obřím plátně a za doprovodu živé hudby v podání respektovaného orchestru The City of Prague Philharmonic Orchestra - Filharmonici města Prahy pod vedením dirigenta Christopha Eliota. Pro fanoušky v České republice je to poprvé, kdy bude jeden z dílů Star Wars takto uveden.  

   

  "Jsme potěšeni, že budou mít fanoušci Hvězdných válek poprvé v České republice možnost vidět legendární film s živou hudbou. Od prvních melodii až po poslední notu z pera Johna Williamse se jedná o naprosto přelomové dílo, které změnilo vnímání filmové hudby," řekl za Disney Channel, jenž vlastní práva na film, Grant Watmuff. Hudební skladatel John Williams je známý především díky jeho hudbě ke všem devítí natočeným filmům ságy Star Wars. Za tu k prvně natočenému, Nová naděje, získal v roce 1977 cenu Oscar. Za práci na ostatních filmech Hvězdných válek si následně vysloužil další čtyři nominace ocenění Americké Akademie.

   

  Celkem je Williams držitelem čtyř Oscarů, sedmi cen Britské filmové akademie, dvaadvaceti Grammy. Za svou práci v průběhu kariéry byl padesátkrát nominován na Oscara, a tím se stal nejvícekrát žijícím nominovaným člověkem. Celkově je na druhém místě za Waltem Disneyem. V roce 2005 jeho hudbu k filmu Star Wars: Nová naděje označil Americký  filmový institut za nejlepší americkou filmovou hudbu všech dob.  Stejná hudba byla také národní knihovnou Kongresu zařazena jako esteticky, kulturně a historicky významnou. Kromě Hvězdných válek stál Williams u dalších devíti filmů, které patří mezi dvacet nejvýnosnějších snímků historie. Pražský koncert se uskuteční v termínu 15. října 2018. Bude se jednat o velký zážitek spojený s poslechem ikonické hudby a podívanou na kultovní snímek.                                      

 • Obrázek k novince 13.9.2018

  Nejlepší krátké animované filmy ve 14 městech!

  Mezinárodní festival krátkých animovaných filmů – AninetFest, představí již po čtvrté výběr 20 nejlepších krátkých snímků z celého světa. Letošní ročník festivalu se celkem přihlásilo přes 1400 filmů z více než 100 zemí. Výběr soutěžních filmů má poměrně tvrdá kritéria, takže finálních 20 snímků je opravdu jen to nejzajímavější. Zkrátka tak, aby si na své přišel každý divák a obsah byl tematicky i žánrově různorodý.

   

  Fanoušci animovaného filmu mají možnost zhlédnout soutěžní snímky na premiérové projekci 18.9. v pražském Kině Světozor a dále pak v Ostravě (19.9.), Chomutově (20.9.), Liberci (25.9.), Pardubicích (27.9.), Plzni (3.10.), H. Králové (10.10.), Karviné (11.10.), ve Zlíně (16.10.), Bratislavě (17.10.), Košicích (18.10.), Trnavě (22.10.), Martinu (27.10.) nebo Opavě (31.10.).

   

  Téměř všechny soutěžní filmy posbíraly několik ocenění na mezinárodních festivalech po celém světě. Jednotlivé filmy jsou v průměru 4-5 min dlouhé a neobsahují dialogy, takže si můžete lépe vychutnat použité animační techniky a zpracování. Diváci mohou navíc hlasovat pro nejlepší film a přispět tak k rozhodnutí o vítězi „Ceny diváků za nejlepší film". Nejlépe hodnocený film pak získá festivalovou trofej. Celková délka projekce je 100 min a vstupné činí 100,- Kč. Malá ochutnávka na co se letošní ročník můžete těšit v našem krátkém traileru zde. Oficiální web festivalu: www.aninetfest.com.

 • Obrázek k novince 11.9.2018

  Čínská kinematografie v Praze a K. Varech

  Festival čínských filmů z provincie Zhejiang se koná od 18. do 21. 9. v Praze a v Karlových Varech. Na festivalu bude uvedeno 6 celovečerních filmů, v Praze se na ně diváci mohou vydat do kina Evald, v Karlových Varech do Lázní III. Vstup na projekce je zdarma. Cílem filmové přehlídky je ukázat českým divákům různorodost a pestrost filmového a televizního průmyslu provincie Zhejiang. Snímek Sedmdesát sedm dní je filmovou adaptací skutečného příběhu, ve kterém se mladík ze Šanghaje rozhodne pěšky překonat největší a nejvýše položenou zemi nikoho na světě - severotibetskou náhorní plošinu Čhangtang. Během putování potkává napůl ochrnutou dívku a společně se vydávají na životní cestu za svými sny… Natáčení filmu štáb a herce přivedlo hluboko do nedotčené přírody v nadmořské výšce mezi 4 800 a 6 700 m. Během tříletého natáčení v přírodě zažil štáb setkání s vlky, medvědy tibetskými a divokými jaky.

   

  Dramatický snímek Konec léta vypráví příběh malého chlapce, jeho přísného otce a podivného starého muže v malém městě na jihu Číny, které dohromady svede fotbalová horečka, která se Čínou prohnala během Mistrovství světa v roce 1998. Ve filmu Překrásná lež malá školačka z prosté rodiny před bohatšími spolužáky tají, že její matka pracuje jako uklízečka a tvrdí, že je letuškou. Zkazí lži vzájemný vztah mezi matkou a dcerou? V akčním fantasy snímku režiséra Tsui Harka Detektiv Dee: Čtyři nebeští králové musí detektiv Dee vyřešit řadu záhadných událostí: válečníci v maskách rozsévají zločin po celém městě, liška před barem mluví lidskou řečí, draci na sloupech paláce ožívají a nebeští králové ve svatyni se mračí. Dee se musí vypořádat s překážkami, které mu do cesty klade císařovna Wu a rozluštit, co za těmito mysteriózními událostmi stojí. Výpravný akční snímek Bůh války připomene osobnost slavného generála Čchi, který v 16. století po měsících krutých bojů vyhnal z čínského pobřeží japonské piráty. Tradiční kulturu s čínskými charakteristikami představí snímek Nevděčný milenec natočený v duchu žánru čínské opery yue. Neúspěšný kandidát na úředníka státní správy potkává prostitutku a bere si ji za ženu. Nevděčný úředník však svou ženu využije a zradí. Ta ze zoufalství spáchá sebevraždu a Bůh moře pak pošle jejího ducha, aby Wang Kchueje stáhl do pekla. Další informace na www.zhejiangfilmfestival.cz

   

 • Obrázek k novince 9.9.2018

  75. ročník filmového festivalu v Benátkách je u konce

  Zatímco letní sezóna pomalu odchází, ta filmová podzimní teprve začíná. Vykopl ji, jak už tomu tak bývá, oblíbený filmový festival v Benátkách, jehož 75. ročník před několika hodinami skončil. Letošní festival se nesl ve znamení velkých očekávání, Netflix totiž přijel se svým vysoce očekávaným oscarovým kandidátem snímkem Roma režiséra Alfonso Cuaróna (Potomci lidí, Gravitace), mimo toho se ale promítala i novinka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr, Zabití posvátného jelena) The Favourite, western Jacquese Audiarda (Na dřeň) The Sisters BrothersJoaquinem Phoenixem a Johnem C. Reillym a v neposlední řadě pak nový povídkový film bratří Coenů The Ballad of Buster Scruggs.

   

  Zlatého lva z letošního benátského festivalu si nakonec odváží právě Alfonso Cuarón, jehož silně osobní a procítěná Roma nadchla snad každého, kdo ji měl šanci vidět. Film se s trochou štěstí objeví i v kinech, na Netflixu ji každopádně budou mít diváci možnost vidět ještě do konce roku. Cenu poroty si získala černá komedie The FavouriteOlivií Colman, Rachel Weisz a Emmou Stone. Colman dostala zároveň i cenu za nejlepší herečku. Cenu za nejlepšího herce obdržel Willem Dafoe za snímek At Eternity's Gate o umělci Vincentu van Goghovi. Cenu pro nejlepšího režiséra získal Jacques Audiard a scénář nakonec ukořistili Ethan a Joel Coenovi.

   

  Očekávané hudební drama Zrodila se hvězda debutujícího Bradleyho Coopera (jenž zároveň ztvárnil i hlavní roli) s Lady Gagou nebo Samem Elliottem se nakonec promítalo mimo hlavní soutěž, a tudíž nemohlo být kvalifikováno pro žádné z ocenění. Ohlasy jsou nicméně pozitivní. Mezi dalšími výraznými tituly, jenž nakonec odjíždí z festivalu bez sošky, jsou například Vox Lux Bradyho Corbeta (Mládí vůdce), Sunset László Nemese (Saulův syn), nebo hororový remake Suspiria Lucy Guadagnina (Dej mi své jméno).

   

  Kompletní přehled oceněných filmů a tvůrců 75. ročníku festivalu najdete v sekci Ocenění.

   

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 18.8.2018

  Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

  Napínavá dramata z vězení, rebelství Samuela Fullera, charisma Roberta Ryana, bojovnost Idy Lupino, emancipace nových osudových žen, šílenství noirových psychopatů, temné příběhy ze severu Evropy a standard v podobě československých snímků a projektů HBO – to vše uvede v komplexním programovém balíčku 6. ročník Noir Film Festivalu na hradě Křivoklát od 23. do 26. srpna.

   

  Snímky ze sekce VĚZEŇSKÝ NOIR (Hrubá síla, V kleci, Vzpoura v bloku 11 a Chci žít!) dosvědčí, že prostředí kriminálu bylo pro film noir velmi plodné, protože umožňovalo dát doslovnou podobu typickým motivům uvěznění a fatalismu. V sekci PSYCHO NOIR festival představí postavy duševně nevyrovnaných jedinců uchylujících se k brutálnímu násilí, které noirovému cyklu začaly dominovat v jeho pozdější fázi z konce 40. let a jejichž přehnané chování korespondovalo s vyhrocenou estetikou tohoto období (Polibek smrti, Násilný čin, Zrozen k zabíjení, Bílý žár).  Festival rovněž připomene 60. výročí od premiéry oblíbeného filmu Martina Scorseseho Nájemná vražda a promítnuto bude i mistrovské dílo Roberta Aldriche Co se vlastně stalo s Baby Jane?

   

  NFF dále představí revidovaný archetyp femme fatale v neo-noirech jako Past, Ďábelská svůdkyně, Žár těla a Bílá orchidej. Návštěvníci se mohou těšit také na v Česku dosud neuváděné tituly z produkce Dánska, Norska, Švédska a Finska 40. a 50. let, v nichž diváci budou moci rozeznat pozoruhodné paralely se soudobou hollywoodskou produkcí a objevovat více či méně zřejmé vlivy ikonických děl americké kinematografie. Tradiční pocty hereckým ikonám Hollywoodu budou letos patřit Idě Lupino a Robertovi Ryanovi. „Film je jako bojiště. Láska. Nenávist. Akce. Násilí. Smrt. Jedním slovem – emoce.“ To jsou hojně citovaná slova Samuela Fullera, která výstižně definují i režisérovu čtveřici na NFF promítaných noirů, které doplní dokument Plný život Samuela Fullera natočený režisérovou dcerou Samanthou Fuller, jež osobně zavítá na Křivoklát, aby zde osobně uvedla všechny otcovy filmy. 


  Svou návštěvou letos NFF poctí i Jaromír Hanzlík, jenž bude jedním z patronů akce. Tvorbu herce, který letos oslavil 70. narozeniny, připomene projekcí v historických kulisách zasazené detektivky Zločin na Zlenicích hradě. Festival taktéž připomene dílo dalšího letošního jubilanta Hynka Bočana, jenž v dubnu slavil 80. narozeniny. Promítat se bude jeho trezorový Pasťák, jenž má syrovostí a drsnou atmosféru blízko k  vězeňským noirům. Kompletní program najdete na webu www.noirfilmfestival.cz.

   

 • Obrázek k novince 7.8.2018

  7. Filmový víkend ČSFD je tady

  Již za pár dní bude v Letním kině Boskovice u Brna zahájen 7. ročník Filmového víkendu ČSFD - nadšeneckého setkání filmových geeků a fanoušků ČSFD.cz. Akce, kterou každoročně navštíví přes tisíc milovníků velkých, zábavných blockbusterů, nabídne šestici hitovek jako stvořených pro jedno z největších filmových pláten v Česku.

  Páteční “Vesmírnou noc” 10. 8. odstartují Avengers: Infinity War, následovaní tematickým bratříčkem Ant-Man a Wasp, superhrdinské dobrodružství pak uzavře poslední zářez Star Wars univerza Solo. Sobotní “Noc příšer” 11. 8. rozeřvou dinosauři z nového Jurského světa, následovaní ještě větším, žraločím monstrem z hlubin MEG. A na závěr pobaví nejpovolanější z hláškařů, druhý Deadpool.

   
  Vedle cool filmů nabídne dvounoční filmový dejchánek tradičně chutné občerstvení, pro akci exkluzivně navařený pivní speciál “Československou filmovou jedenáctku”, bohatou tombolu pro padesátku výherců, tisíce originálních filmových plakátů k rozebrání zdarma a pro prvních 100 příchozích v pátek i v sobotu DVD dárek s kvalitním filmem. Obě noci bude přítomný fotokoutek Youbox s grafickými náměty akce, do kterých se budou moct účastníci “vklíčovat” a své dílo sdílet na sociálních sítích.

   
  Brány filmového víkendu ČSFD.cz se oba večery otevřou v 19:00, promítání prvního filmu začne lehce po 21. hodině. Sobotní odpoledne můžou návštěvníci strávit relaxem na koupališti a túrami po okolí nebo Moravském krasu s nejhezčími českými jeskyněmi. Všechno o akci, včetně informací o ubytování ve stanovém městečku v krásném zámeckém parku, či zvýhodněném předprodeji vstupenek, najdete zde.

   

  youbox

 • Obrázek k novince 23.7.2018

  Mission: Impossible – Fallout vtrhne do pražského kina IMAX o týden dříve!

  Nenechte si ujít šestý díl špionážní série již od 26. července 2018!

   

  Česká kina již brzy opět ovládne tajný agent Ethan Hunt, kterého již tradičně ztvárnil oblíbený herec Tom Cruise. Nové pokračovaní špionážní série Mission: Impossible nese podtitul Fallout a diváci se ho dokonce dočkají o týden dříve oproti oficiálnímu uvedení do kin, a to v pražském kině IMAX, kde film startuje již 26. července 2018!

   

  Mission: Impossible – Fallout se stane prvním filmem cyklu, který se bude promítat ve formátu 3D. Konečně si tak diváci naplno užijí odvážné kaskadérské kousky tohoto oblíbeného akčního hrdiny, který opět velmi tvrdě trénoval, jelikož si většinu nebezpečných scén realizuje sám.

   

  Nový snímek ve 3D formátu si nejlépe vychutnáte na největším plátně v České republice, v kině IMAX, které se pyšní rozměry 25 x 14 metrů. Zajistěte si svoje místa co nejdříve, Mission: Impossible – Fallout startuje v kině IMAX již 26. července! Vstupenky zakoupíte online na www.cinemacity.cz nebo na pokladně kina.

   

  Multiplexy Cinema City nabízí i další formáty jak si užít film, dle svých preferencí. Pokud si přejete zažít akční podívanou na vlastní kůži, neváhejte navštívit kino 4DX. Toužíte-li po dokonalém zvuku, vydejte se do speciálního sálu Dolby Atmos, a to od 30. července 2018 Více informací o jednotlivých projekcích a kinech naleznete na www.cinemacity.cz

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 21.7.2018

  44. Letní filmová škola Uherské Hradiště

  Letní filmová škola Uherské Hradiště letos proběhne od 27. července do 5. srpna a ponese se ve víru oslav – 100 let výročí od narození Ingmara Bergmana, 100 let od vzniku Československé republiky, 120. výročí českého filmu a 130 let od narození F. W. Murnaua. Festival představí také méně známou tvorbu i nejzásadnější celovečerní díla Larse von Triera. Těšit se můžete i na muzikál, virtuální realitu, filmy hnutí Greek Weird Wave nebo snímky Jiřího (George) Voskovce, které natočil v zámoří. Z Velké Británie přijede jeden z nejslavnějších evropských režisérů, vítěz Zlaté palmy z Cannes, Zlatého lva z Benátek a držitel Řádu britského impéria Mike Leigh. Zástupkyní české kinematografie bude herečka Iva Janžurová.

   

  Letní filmovou školu Uherské Hradiště slavnostně zahájí íránský režisér Bahman Ghobadi s filmem Želvy mohou létat, který Asociace českých filmových klubů uvedla před deseti lety do české distribuce v rámci Projektu 100. Na zakončení Letní filmové školy pak Robert Sedláček přiveze svoji novinku Jan Palach, kterou festivalovým divákům představí ve světové premiéře. Sekce AČFK uvádí připomene distribuční činnost pořadatele festivalu Asociace českých filmových klubů a kromě přehlídky filmů uvedených do kin v uplynulém roce představí novinky chystané pro podzim 2018: polské satirické drama Tvář režisérky Małgorzaty Szumowské, které AČFK do kin uvede společně s Be2Can Distribution, a adaptaci románu Iana McEwana Na Chesilské pláži se Saoirse Ronanovou v hlavní roli.

   

  AČFK je také pořadatelem Projektu 100, v němž vrací na filmová plátna klasická díla české i světové kinematografie v digitalizované podobě. V tomto roce bude Projekt 100 věnovaný muzikálovému žánru a všech pět filmů letošní kolekce (Zpívání v dešti, Limonádový Joe aneb Koňská opera, Rocky Horror Picture Show, Vlasy a Moulin Rouge) bude mít na Letní filmové škole premiéru. Opět v letošním roce budou mít festivaloví diváci možnost vybrat do kin film ze sekce LFŠ uvádí. Hodnotit budou francouzský artový survival Noc požírá svět, irské vztahové drama Doba nevěrná a melancholický islandský snímek A dýchejte klidně. Letos podruhé představí Letní filmová škola společně s Be2Can Distribution v sekci Be2Can Starter (loni Letní festivalové echo) špičkové festivalové snímky z Berlína, Benátek a Cannes. Východní přísliby jsou zbrusu novou programovou sekcí LFŠ, jež nabídne novinky z hrané tvorby zemí tzv. východního bloku. Diváci se mohou těšit na snímky ze střední a východní Evropy, pobaltských zemí či Ruska. Tradičně silné zastoupení má na Letní filmové škole kinematografie polská, kterou bude osobně zastupovat režisér Andrzej Jakimowski. V Uherském Hradišti uvede svoji kompletní celovečerní filmografii.

   

  innogy letní kino na Masarykově náměstí se i letos stane dějištěm dvou velkých koncertů, které Letní filmovou školu orámují. V sobotu 28. července vystoupí díky podpoře hlavního partnera innogy David Koller a na závěr Filmovky, v sobotu 4. srpna se návštěvníci mohou těšit na Barboru Polákovou. Oba koncerty se konají zdarma pro akreditované i veřejnost. V prodeji jsou akreditace na jakýkoli počet dnů i balíčky po 6 nebo 12 vstupech. Celý program naleznete na www.lfs.cz.

   

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace