V říši kozorožců

(TV film)
  • Francie Ibex, dans les pas du bouquetin (více)

Nedostupné skalní stěny a vysoko položené pastviny Alp obývají kozorožci horští, kterých zde v minulosti byly pouhé desítky kusů. Díky úspěšné snaze o záchranu se můžeme dozvědět, jak zde život tohoto zvířecího druhu vypadá... Vysoko na vrcholech Alp panují extrémní podmínky, kterým se divoká zvířata musela přizpůsobit, aby mohla přežít. Jedno z nich se rozhodlo, že bude žít na strmých skalních stěnách. Tak strmých, jako by popíraly samotné zákony gravitace. Jeho ikonická silueta se tyčí na pozadí vysokohorských vrcholů. Jedná se o kozorožce, krále závratných výšek, jenž hlídá své území, které pomalu znovu dobyl. Dnes už jsme takřka zapomněli, že kozorožec málem vyhynul a že jeho přežití bylo hodně dlouho značně nejisté. Přírodovědný film V říši kozorožců je neuvěřitelným příběhem o návratu těchto majestátních zvířat. Zároveň přináší detailní pohled na jejich neobyčejný život. Během seznamování s kozorožci se setkáme také s dalšími zvířaty, která jim příležitostně zkříží cestu – ať už je to svišť, orlosup bradatý, tetřev hlušec, horský zajíc nebo orel skalní. Odhalíme problémy a překážky spojené s ochranou kozorožců, jejich návratem do divoké přírody i vzájemnou pomocí mezi různými státy. A zjistíme, jak úzce je příběh kozorožce spojen s osudem člověka i že toto fascinující zvíře je nezvratným důkazem o křehkosti divoké přírody. (TV Prima)