Poklady s Bettany Hughes

• Velká Británie Bettany Hughes' Treasures of the World (více)
Velká Británie, 2021, 16x47 min

Bettany Hughes (průvodce)

Profesorka Bettany Hughesová nachází inspiraci napříč historií, zkoumá slavné poklady i nové nálezy z minulosti. V rámci úkolu, jehož cílem bylo najít pozitiva v době pandemie Covid-19, zavolala Bettany svým přátelům a kontaktům po celém světě, aby zjistila, na čem pracují a o co se chtějí podělit. Mnozí ji pozvali k průzkumu nových objevů a umožnili přístup na významná místa, např. k právě probíhajícím vykopávkám, kde byly odkryty - dokonce v přímém přenosu na kameru - některé z největších nálezů posledních let. Mezi pozoruhodné zajímavosti patří rajský ostrov královny Alžběty II. na Maltě, překvapivě nedávná neandrtálská minulost Gibraltaru, aktuální vykopávky paláce Alexandra Velikého v Řecku a překvapivé italské romantické úkryty... Připojte se k historičce Bettany Hughes, která ve druhé sérii opět představí pár bájemi opředených a pozoruhodných pokladů světové civilizace a vydá se na úžasnou cestu po starověkých hedvábných stezkách a cestách koření do samotné podstaty lidských dějin. Díky využití nejmodernějších technologií a zcela jedinečnému přístupu nás Bettany zavede z Kypru do Turecka, k předělu mezi východem Evropy a západem Asie, prozkoumá bohatou a rozmanitou historii Albánie od jejího rušného hlavního města Tirany až po starověké římské ruiny, a také se vydá až do pouští Jordánska a na hedvábné stezky Ázerbájdžánu, propojené jiskřivým Kaspickým mořem a pohořím Kavkaz. (Viasat)