Alžběta II.: Poslední bitvy

(TV film)
  • Francie Elisabeth II, les derniers combats d'une reine (více)
Francie, 2020, 90 min (Alternativní 52 min)

Režie:

Pierre Hurel

královna Alžběta II. (a.z.)

Alžběta II. byla nejdéle vládnoucí panovnicí v historii britské monarchie. Její život však nebyl vždy jen procházkou růžovým. sadem... Královna Alžběta II. byla ztělesněním moderní historie. 8. září 2022 jsme s lítostí sledovali zprávu o tom, že ve věku 96 let skonala. Její vláda byla oficiálně nejdelší v dějinách britské monarchie, ale její život ani zdaleka nebyl jako nerušená poklidná řeka. Jen v poslední době se královna Alžběta musela srovnat s mnoha obtížnými a bolestnými zprávami i situacemi: zemětřesením, které způsobil brexit, smrtí jejího manžela prince Philipa, odchodem jejího vnuka Harryho a jeho manželky Meghan z královské rodiny nebo obviněním ze sexuálního zneužívání, která byla vznesena proti jejímu oblíbenému synu Andrewovi. Královna přesto zůstala pevná a jistá jako skála. Ohlédněme se společně za klíčovými momenty Alžbětiny vlády nedávných dob prostřednictvím archivních záběrů, několika dramatických rekonstrukcí a rozhovorů s těmi, kdo znají královskou rodinu nejlépe. Tento historický film shrnuje poslední bitvy královny Alžběty (TV Prima)