Epizody(29)

Zhang Ping a Lan Jue jsou sice velice rozdílní a při svém prvním setkání si zrovna nepadli do oka, ale osud je stejně svede dohromady, jen aby oba dva zjistili, že vyznávají stejné hodnoty. A nejen to. Sirotek Zhang Ping, který se připravuje na složení státní zkoušky a přes den prodává na ulici nudle, se velmi rád zabývá řešením různých záhad, je v společenské interakci poněkud neotesaný. Lan Jue je naproti tomu velice uhlazený politik, který se tajně snaží zjistit, co předcházelo smrti jeho otce. Na první pohled tak nemají nic společného, ale jen na první pohled. (Lex.San)

Lex.San

A League of Nobleman patřil s Immortality mezi mnou dlouho vyhlížené seriály, u kterých jsem si ale nedělal moc velkou naději na to, že je čínská cenzura (obzvláště teď) pustí z drápů a dá jim zelenou. A hle co se nestalo, bez jakýchkoliv fanfár a během chvíle byl celý seriál venku. Zaplatil za to sice daň v podobě vystříhaných scén a zkrácení tak každé epizody minimálně o 10 minut, ale víte co? Ono to za to stálo. Je mi jasné, že mnohým budou zásahy střihačských nůžek vadit, ale za sebe musím říct, že to nebyla taková katastrofa. Jsem sice zaujatý, ale většina dílů to ustála na dobrou.**** Za největší klad celého seriálu považuji chemii mezi jednotlivými postavami. Dýchalo to na mě atmosférou Nirvany of Fire nebo The Sleuth of the Ming Dynasty. Vztahy mezi jednotlivými postavami se v průběhu seriálu vyvíjí a díky různým charakterům zde máme i různé typy přátelství a opravdu mě bavilo se na ty čtyři (vlastně pět) koukat.**** Celková vizuální stránka seriálu je velice povedená. Na diváka atmosféra úplně dýchá.  Je zde sice o poznání méně soubojů, než je divák zvyklý, i Lan Yue a Zhang Ping nejsou žádní velcí bojovníci, ale je příjemné vidět, že hlavní hrdinové nejsou žádní všestranní supermani, byť jim po dost pálí.**** Samotné vyšetřování hodnotím jako lehce nadprůměrné, nebyl jsem z něj sice nijak u vytržení, ale nijak mě to ani neuráželo. Postavy zde nejsou černobílé, mají své chyby a tím dostávají další rozměr, nejsou nijak ploché a přistihl jsem se, že fandím všem stranám najednou.**** Pokud tedy nemáte chuť na romantiku, ale na lidský příběh se spoustou krásných scén a velice povedenou bromanci, tak dejte A League of Nobleman šanci – silné 4* (9/10) ()