Sadae solimsa

• angličtina The Fourth Largest Shaolin Temple (více)
Jižní Korea, 1984, 90 min

Manchurijská vláda poverí svojho zverenca aby získal tajný zoznam, na ktorom sú mená všetkých rebelov, ktorí vedú odboj proti dynastii Quing. Do pátrania po tajnom zozname je zapletených aj mnoho nevinných, ktorí sú veľmi kruto vypočúvaní. Jedna z obetí ktorej sa podarí utiecť, si nájde útočisko v shaolinskom chráme. Mnísi v snahe obrániť nevinnú, sa tak dostanú do konfliktu s Manchurijskými bojovníkmi. (kitano)

kitano

Dalsi z pribehov o krutej dynastii Quing a o spravodlivych a statocnych shaolinskych mnichoch, ktori vsetko na dobre obratia :). To je vsak v poriadku, pretoze tieto pribehy maju svoje caro. A ono ani tento kus nieje vobec zly. Nic svetoborne uprimne, no svoj ucel - to jest bavit divaka - si myslim plni poctivo. O akciu sa znova postaral tym akrobatickych profikov, no najvacsim tahunom je samozrejme korejska hviezda, vlasaty kicker Jang Lee Hwang (Drunken master, Ninja in the dragon's den, Millionair's express...), znamy to predstavitel zaporakov. A na neho sa vzdy dobre pozera. Film v sebe skriva aj niekolko necakanych krvavych prekvpeni, jedna scena by sa dokonca s nadsadzkou dala oznacit ako gore (!). A to som vobec netusil ze aj korejci tocili kung-fu filmy:) (7/10) ()