Černobílá řeka

(festivalový název)
  • Írán Roodkhan'e siah sefid (více)

Mohammadiho druhý snímek vypráví příběh tvůrčí krize mladého filmaře Amina, jenž se pokouší nalézt ztracený čas. Kreativita a touha natáčet uvázly kdesi mezi zdmi a zahradami vzdálené vesnice na břehu řeky. Pohyb osob i událostí táhle probíhá mimo záběr. Je jasné, že jedině vrhnutí se do propasti může přivodit setkání s látkou na nový film. A spolu s řekou znovu ožívá i Amin a křičí: „Jsem tady!“ (MFF Karlovy Vary)

david141474

(KVIFF 2023) Mě stále nejde do hlavy, jak jsem se vůbec dostal na světovou premiéru. No to bylo asi tím, že jsem čekal frontu na last mimute a těch lístků tam bylo dost, takže dobrý no. Tak jsem šel do sálu a až tam jsem zjistil, že je to světová premiéra a to mi vyrazilo dech, právě proto mě ten film zajímal mnohem víc. No a teď už k filmu. Film je svým způsobem dobrej a svým způsobem nic moc. Co se týče děje tam se skoro nic nestane, takže celej film sledujete krásné záběry kamery, ale ten děj šíleně pokulhává. Jediný štěstí je, že ten film rychle ubíhal, ale pak se nějak zastavil a od té doby mě to stále víc a víc přestávalo bavit a zajímat. Pak byl konec, potlesk a šlus. 6,5/10 Stále tak nějak nepobírám, že jsem se dostal na světovou premiéru. (Thermal - 6.7.2023) ()