René Higuita: Škorpion v bráně

• Kolumbie Higuita: El camino del Escorpión (více)
všechny plakáty
Dokumentární / Sportovní
Kolumbie, 2023, 90 min

Dokument o obdivuhodné kariéře i kontroverzním životě legendárního kolumbijského fotbalisty Reného Higuity, který se ze skromných poměrů vyškrábal až na úplný vrchol. (Netflix)

OtokPag

Neskutečný zákrok “škorpion”  z něj udělal nesmrtelnou světovou sportovní celebritu. Počet vstřelených gólů, chycených penalt a ofenzivní pojetí hry gólmana jeho fotbalovou genialitu potvrzují. FIFA nakonec i díky jeho stylu změnila pravidla - dnes už nikomu ve fotbale nechybí trapné “malé domů”, velké zdržování a nakonec i dost nesportovní chování gólmanů a obránců.  Co je ale sport proti těžkým životním zkouškám? Jeho ryzí charakter, zejména způsob, jakým do rodiny přijal nemanželskou dceru je opravdu obdivuhodný. Jeho paní má samozřejmě v životě plném těžkých   zkoušek nárok na “svatozář”. Dokument představil i všechny tři dětí a dá se na první pohled říct, že je velmi stmelila ta nejtěžší životní zkouška, kdy se Renda vydal zachránit unesené dítě. Následných devět měsíců ve vazbě mu poškodilo karieru, přesto nepřekvapí tvrzením, že by to udělal znovu. Za mně je pět hvězdiček málo!  Hluboká poklona, kolumbijské legendě👍😎🇨🇴 ()