Night Has Come

• Jižní Korea Bami Doeeossseumnida (více)
Horor / Mysteriózní / Thriller
Jižní Korea, 2023, 7 h (Minutáž: 35 min)

Epizody(12)

Dvě třídy se vydají na exkurzi do cizí školy, naskytnou se ale problémy a všichni dospělý odjedou, takže děti zůstávají ve škole samy. Chvíli před půlnocí všem dětem přijde SMS o účasti ve hře „Mafia“ a možnost hlasování. Děti si zprvu myslí, že to vytvořil jejich spolužák, a proto pro něj hlasují, po půlnoci rozhlas vyhlásí konec hlasování a nimi vybraný spolužák je zabit. Od té chvíle se jedná o psychologickou hru, kde si navzájem spolužáci vráží kudly do zad, připomínají staré hádky a odsuzují „občany“ k smrti. (Nam.94)

Nam.94

Celé je to hodně psychologicky zaměřené a musím říct,  že mě to bavilo. Kdybych to měla k něčemu přirovnat,  tak určitě je to podobné Alice in Borderland hra s těmi znaky na náhrdelnících.  Jen tady nebylo tolik příležitostí uhádnout,  kdo je mafie a kdo je jen sobecký hajzl. Což je mi docela líto,  celou dobu se zaměřujeme hlavně na hlavní trojku, která pro mě osobně nebyla tak zajímavá, mohli dát více času na obrazovce i těm ostatním,  například detektiv- vůbec jsem si nepamatovala,  že tam někdo takový hraje. Celkově je to točené jen z pohledu hlavní trojce, týpka která od začátku nevypadá nijak inteligentně ale zaujímá roli policistky, nemastný-neslaný předseda, kterého skoro všichni tupě sledují a holka,  která se už od začátku chová sus ale všichni to přehlíží. Korunku na hlavu tomu dal konec, který byl na mě osobně už moc nahlavu. (A když se nad tím zamyslím,  tak je to taky docela lowkey kopie Alice in Borderland xd) Když ale vezmu v potaz nadšení jaké jsem při sledování pociťovala,  musím to ohodnotit 5 hvězdami.  Určitě se dalo pár věcí udělat lépe ale i přesto mě to bavilo. ()