Fade To Winter

Sportovní
USA, 2015, 58 min

Greg Stump (vypravěč), Mark Abma

V návaznosti na oceněné filmy McConkey a Days of my Youth, MSP uvádí svůj nejnovější celovečerní film znázorňující špičkové sportovce dneška a jejich neochvějnou oddanost lyžování. Tváří v tvář nepříznivému počasí a podmínkám, team lyžařů v sobě našel to nejlepší k odvedení svého výkonu. Cílem již 23. filmu v pořadí od MSP je zaměření na lyžařskou zábavu, protože začátečník nebo profík vyznávají stejnou mentalitu. Ať se honí v hlubokém prašanu v Japonsku, shredí s lokálama v Nové Anglii, hledá svoji lajnu na Aljašce nebo tvoří bc skoky na Islandu – všechny aspekty tohoto nového filmu mapují vnitřního ducha a hořící touhu každého lyžaře – touhu po sněhu. Fade to Winter, natočený a upravovaný ve špičkovém 4K ultra vysokém rozlišení, využívá nejnovější technologie fotoaparátu zachytit každý krásný detail s křišťálovou čistotou. Kromě toho sportovci , z nichž mnozí s MSP točí vůbec poprvé, přináší do filmu pestrou paletu stylů lyžování. (Kinoaero.cz)

joelly01

Tuhle jsem jela autem a radostne jsem si zpivala s The Foreigners "jukebox hero" a napadlo me ze jsem ted uz chvili nevidela nejaky novy ski film, procez jsem si obstarala Fade To Winter a jako vzdy = trefa do cerneho. Me tihle kluci vzycky dostavaji! To proste musite videt a pokud chcete porozumet tak opet vas poslu leda tak do hor. Klasicke ski porn jak to Matchstick umi, jedna snobarna strida druhou. Mladi se zde vydovadi a mi starsi rocniky pekne omladneme kdyz vidime jak to dava takovy Abma. Po Sethovi asi muj druhy oblibenec, jen tak mimochodem. Me se opet zastesklo po horach, procez premyslim ze skrzeva emocni natlak ("porad musim chodit po doktorech, zaslouzim si nejakou radost!") a nejakou tu manipulaci ("s tema tajicima ledovcama, kdo vi jak dlouho jeste se bude dat jezdit na ledovcich") si docela verim ze se mi u Klenota podari prosadit aspon vikend na Hintertuxu tedkonc. Seth je v Chamonix. Ach juo. ()