Veselé hvězdy

• Sovětský svaz Vesjolyje zvjozdy (více)
všechny plakáty

Film „Veselé hvězdy'' vypráví o svízelích dvou mladých ukrajinských umělců, než se dostanou k samostatnému vystoupení. Protože však nalezli přátelské pochopení mezi slavnými mistry estrádního umění, dostane se jim příležitosti, aby vedli vystoupení velkých hvězd estrádního nebe v parku kultury a oddechu. Jejich úspěch je i úspěchem nejlepších tradic tohoto druhu zábavy nejširších lidových mas. (FILMOVÝ PŘEHLED 44 / 1954) (oficiální text distributora)

ripo

Režisérka Věra Strojevová se specialisovala na zajímavý úsek filmové práce. Ve filmu „Velký koncert", který od doby svého vzniku proběhl vítězně téměř všemi státy světa, západní kapitalistické země nevyjímaje, složila svůj hold největším dílům ruské opery a baletu. Ve filmu „Veselé hvězdy" pák zachytila v pestrém sledu hrst vybraných estrádních uměleckých čísel. Na tomto filmu si můžeme ověřit, jak se dobrá estráda dělá. Jak je možno zachovat její svěžest, poutavost a líbivost a přitom ji naplnit ideovostí. — Film „Veselé hvězdy" je filmem rámcovým, v němž do příběhu dvou mladých adeptů estrádního umění jsou nenásilně zasazeny výstupy populárních umělců a v jehož závěru pak vystupují hvězdy sovětské estrády, jako je Rina Zelená, Sulženkovová a především i u nás známý a oblíbený Utěsov. — Po filmové stránce znamená toto dílo režisérky Strojevové další pokrok. Má dosti plynulý spád a i když řešení rámcového příběhu nese stopy estrádních čísel, jež poznamenávají herecký projev hlavních představitelů, přece jen forma jeho je nenásilná a zajímavá. Vtipně bylo využito především filmových triků, které pomáhají zvýšit účinnost samostatných uměleckých čísel. Za zmínku stoji i bohatá výprava, která dosvědčuje, jaké péče se strany umělců se dostává tomuto u nás poněkud podceňovanému druhu zábavy a umění. Filmový přehled 44/1954 ()