Mechanisace dolů

? %
Dokumentární / Krátkometrážní
Československo, 1951, 14 min

Karel Pech

Mechanisace našich dolů je otázkou stále živě diskutovanou a komentovanou. Je jisté, že naši horníci uvítají stroje, které usnadní jejich práci a postupně odstraní vůbec dřinu a zároveň i nebezpečí z hornického povolání. Film informuje dosti podrobně o nových strojích, které již v našich dolech pracují i o některých nových prototypech, jejichž rozšíření v našich dolech je závislé na seriové výrobě. (Filmový přehled)

ripo

Vedle filmů instrukčních z oboru hornictví, jsou velmi důležitá i filmy, které přinášejí podrobné a přehledné informace o práci v dolech, o dosavadním stavu mechanisace v dolech a o zabezpečování práce horníka. Tyto filmy mají zejména velký význam nejen pro informování naší veřejnosti, která je stále podrobněji seznamována s hornickou prací, ale zejména pro náborové akce, ať již mezi naší mládeží, při získávání nových hornických učňů, tak také při akcích mezi našimi pracujícími v méně důležitých sektorech než je právě hornictví, které potřebuje stále nových výkonných sil. Film Mechanisace dolů jistě dobře informuje o současném stavu mechanisace našich dolů a zároveň dává krásné výhledy do budoucna, kdy zapojením uhelných kombajnů a jiných výkonných strojů bude mechanisace dovršena. Filmový přehled 6/1952 ()