Měření a měřidla v technické praxi

všechny plakáty
? %
Dokumentární / Krátkometrážní
Československo, 1951, 19 min

Karel Pech

Krátký český instrukční film o různých měřicích přístrojích. Seznamuje nás s celou jejich serií, od těch nejjednodušších, které slouží k hrubému měření, až k těm nejpřesnějším a nejjemnějším, jimiž dá se měřit až na tisíciny milimetru. Snímek nám ukazuje nejen, jak se těmito měřidly přesně a rychle měří, ale také, jak je třeba s nimi zacházet, mají-li nám dobře a dlouho sloužit. I to je podmínkou růstu naší produktivity. (Filmový přehled)

ripo

Dobrá jakost výrobků je podmíněna, přesným a správným měřením. Přesnou prací musíme snižovat procento zmetků na nevyhnutelné minimum. Dnes, díky moderní technice, máme k disposici dokonalé měřící přístroje. Jde jen o to, abychom s nimi správně zacházeli a přesně měřili. Přičiníme se tím o zkvalitnění i růst naší výroby a kromě toho také o zvýšení svého výdělku. Mimo to nezapomínejme, že od přesných strojů je namnoze odvislá bezpečnost našich spoluobčanů, ba i naše vlastní. Proto přesnost našich výrobků musí být jejich charakteristickou, standardní vlastností. Filmový přehled 10/1952 ()