Stroje nám pomáhají

všechny plakáty
? %
Dokumentární / Krátkometrážní
Československo, 1951, 8 min

Český krátký film o nových strojích, které pomáhají plnit plán v našich dolech. Z usnesení strany a vlády bylo rozhodnuto, zmechanisovat práci na našich dolech. Nejlepším strojem pro práci v dolech je sovětský kombajn "Donbass", kterých nám dodá Sovětský svaz 60 kusů ještě do konce roku 1952. Také zlepšením vrubovky, které bylo přidáno ještě jedno rameno, se podstatně zvýšil její výkon. Rovněž přesné dodržování pracovního cyklu umožňuje zvýšení produktivity práce a plnění plánu na našich dolech. (Filmový přehled)

ripo

Plnění pětiletého plánu jo závislé především na plynulých dodávkách uhlí. Neplněním plánu těžby uhlí v letních měsících roku 1951 bylo ohroženo celé naše národní hospodářství. Z usnesení strany a vlády vyplynulo řešení této naléhavé situace. Zvýšením počtu výkonných strojů, jejich zlepšením, přesným plněním pracovních cyklů a nasazením nových sovětských kombajnů „Donbass" zvýšíme produktivitu práce, odstraníme starou dřinu v dolech a vytvoříme předpoklady pro splnění pětiletého plánu ve všech sektorech naší výroby. Filmový přehled 14/1952 ()