Pěstování cukrové řepy

všechny plakáty
? %
Československo, 1951, 19 min

Český zemědělský instrukční film o pokrokových methodách pěstování cukrové řepy. Názorným a zajímavým způsobem ukazuje jednotlivé práce při pěstování této průmyslově důležité rostliny od přípravy pole k setí cukrovky až po její sklizeň.(FILMOVÝ PŘEHLED 20 / 1952) (oficiální text distributora)

ripo

Pěstování našeho „bílého zlata" cukrové řepy, bylo u nás i v minulosti úspěšné. Ale nová zemědělská velkovýroba v JZD i STS a především nové vlastnictví půdy, která patří těm, kteří skutečně na ni pracují, si vyžádala a jistě vyžádá mnoho změn v pěstování této rostliny. Pěstování cukrovky bude třeba stále zlepšovat, dosahovat zvýšených výnosů, aby byla pevně zajištěna důležitá složka výživy našeho národa i našeho zahraničního obchodu cukr. A na této cestě mají opravdu převratný význam sovětské zkušenosti. Jedním z důkazů je prosenické hnutí, budované právě na sovětských zkušenostech, hnutí, které přineslo skvělou sklizeň řepy: přes šest set metrických centů s hektaru a přes dvacet procent cukernatosti. Filmový přehled 20/1952 ()