Základní práce laboratorní I.-VI.

všechny plakáty
? %
Dokumentární / Krátkometrážní
Československo, 1951, 6 x 10 min

Serie krátkých instrukčních filmů, která nás seznamuje se základními laboratorními přístroji i s laboratorními pracemi, jako je braní vzorků, měření a vážení kapalin, krystalisace, destilace, sublimace, zahřívání a chlazení. Poučíme se o nich jak z přímých záběrů z laboratoře, tak z kreslených grafů, provázených podrobným i laiku srozumitelným komentářem.( I. Zahřívání a chlazení. II. Práce se sklem, korkem a kaučukem III.Braní vzorků IV.Měření a vážení kapalin V.Roztoky, krystalisace a filtrace VI.Destilace a sublimace)(FILMOVÝ PŘEHLED 24 / 1953) (oficiální text distributora)

ripo

Chemie je jistě jednou z nejzajímavějších vědeckých disciplin a práce v laboratoři jednou z nejpřitažlivějších. A přitom to není práce těžká, proto je to obor — zejména pro naše ženy — jako stvořený. Že ovšem každý laborant musí pracovat poctivě, svědomitě a opatrně, to vidíme i na těch jednoduchých, základních ukázkách laboratorní práce, s nimiž nás seznamuje právě tento film, neboť také od poctivé práce našich laboratoři je odvislý celkový úspěch naší výroby. Filmový přehled 24/1953 ()