Sovětská Bílá Rus

• Sovětský svaz Sovetskaja Belorussija
všechny plakáty
Sovětský svaz / Bělorusko, 1951, 38 min

Sovětský barevný film o Běloruské sovětské socialistické republice. Seznamuje nás s jejím přírodním bohatstvím i s jejím mohutným průmyslem a předvádí nám ukázky z radostného života kolchozníků i ze života obyvatel rychle rostoucích měst. Upozorňuje nás na historické památky i vynikající zjevy a díla současného umění a kultury této "země azurových jezer". Poutavý snímek je dalším cenným poučením o jedné ze socialistických, republik Sovětského svazu. (FILMOVÝ PŘEHLED 41 / 1953) (oficiální text distributora)

ripo

Tento snímek je jedním z dalších přesvědčivých dokumentů kulturního i hospodářského rozvoje socialistických republik Sovětského svazu. Bělorusky lid, veden svými stranickými í vládními představiteli, kráčí — pod praporem Lenina a Stalina — k dalšímu, neustálému rozmachu své národní kultury, umění a mírového budování. Proto také při každé příležitosti, zejména však na 1. máje a o slavných výročích Velké říjnové revoluce, spontánně a manifestačně projevuje svou horoucí oddanost straně i vládě. Filmový přehled 41/1953 ()