Čas rozhoduje

• Sovětský svaz Vremja rešajet
všechny plakáty
? %
Sovětský svaz, 1953, 21 min

Sovětský krátký hraný film o nutnosti včasného léčení rakoviny. Na příběhu ženy, která onemocněla zhoubným nádorem a snažila se tento nádor léčit domácími prostředky, nám film ukazuje, jak je třeba vyhledat s každým onemocněním nebo příznakem nemoci lékaře aby mohl včas zasáhnout, když je ještě vyléčení možné. Na druhé straně nás film varuje před používáním "osvědčených" domácích prostředků, které často nejenže onemocnění nezabraňují, ale naopak, mohou často nemoc zhoršit. (FILMOVÝ PŘEHLED 48 / 1953) (oficiální text distributora)

ripo

Otázka preventivního léčení nabývá stále větší a větší důležitosti. Stala se jedním ze základů sovětské medicíny, neboť socialistické společnosti je drahé zdraví každého jednotlivce. Proto se snaží sovětští lékaři zabránit samotnému vzniku onemocnění a tím snížit procento onemocnění. Ovšem preventivní léčení není jen otázkou samotné lékařské péče, ale především věcí všech občanů. Je stále ještě mnoho těch, kteří věří domácím prostředkům, kteří přicházejí k lékaři pozdě, když naděje na vyléčeni je velmi malá. Film se pokouší svěží hranou formou divákům ukázat, jak je důležité jít k lékaři včas, neboť jen tím lze mnohým těžkým onemocněním zabránit nebo je s úspěchem léčit. Filmový přehled 48/1953 ()