Spooked: The Ghosts of Waverly Hills Sanatorium

všechny plakáty

Dokumentární snímek, který si vzal za úkol seznámit diváky se záhadným příběhem sanatoria Waverly Hills. Filmaři se nám snaží dokázat existenci duchů a paranormálních jevů pomocí fotografií a rozhovorů s očitými svědky. A je jen na vás, zda uvěříte, nebo budete i nadále skeptičtí. (topr harley)

veronica 01

Zajímavé z hlediska toho co se ve Waverly Hills dělo když sloužilo jako sanatorium nebo dům s pečovatelskou službou, ale popravdě těm povídačkám o přízracích, lidských stínech, tunelu smrti a dalších věcech uvěřím, až když to uvidím na vlastní oči. Možná jsem slepá, ale na těch rozmazaných fotografiích, kde měli údajně být zachycení duchové jsem neviděla skoro nic a mě osobně přišlo, že na těch fotkách mohlo být zachyceno úplně cokoliv a z každýho divnýho fleku na fotce se tu nemusela dělat hotová senzace. Vůbec nepopírám existenci nadpřirozena, jenom se ze mě stal až příliš velký skeptik než abych něčemu takovému alespoň z poloviny uvěřila. ()

Karamanlis

Dokument, zaoberajúci sa príbehom niekdajšieho sanatória vo Waverly Hills, ktorý neprináša nič šokujúce a má skôr informatívny charakter. Väčšinu stopáže vypĺňajú rozhovory s rôznymi ľuďmi, majúcimi so sanatóriom čosi spoločné, ďalej ozrejmovačky historických udalostí, z ktorých hodnovernosť minimálne polovice je však prinajmenšom diskutabilná, objavia sa tu nejaké fotografie, zvukové nahrávky či dokonca zábery z hororového prepadáku Death Tunnel (2005)... je na divákovi, aby si na záležitosti okolo Waverly Hills vytvoril vlastný názor, mňa osobne tá partička starých páprdov a nadšených metalistov akosi nepresvedčila. Zanietene vyprávajúci sbskár mi pripomenul Grave Encounters a správcu opustenej budovy psychiatrie, ktorý bol v zamestnaní prvý deň a nechápal, aké nadprirodzené zážitky od neho filmári vyžadujú, no po tom, čo ho režisér patrične finančne motivoval sa odrazu "rozpamätal", že videl ducha :) Celkovo je však Spooked pozerateľným dokumentom, v ktorom ma najviac zaujali pasáže, pojednávajúce o vtedajších drastických "liečebných" metódach. ()

SmoldaMara

+ poměrně zajímavé popsání metod léčby a historie ústavu, - ty fotky snad nemysleli vážně, že ne a reklama pro režiséra tunelu smrti také zjevná. Abych to uzavřel 50 %. ()

Devils_PIMP

Slušně zpracovaný dokument o Waverly Hills sanatoriu, pohled na duchy, kteří tu mají být pohledem - "vyberte si" se mi také moc líbil - škoda že se horor založený právě na tomto dokumentu tak zle nepovedl. ()

moviesfan

Čekal jsem s čím tvůrci přijdou, ale mysleli to vážně? "Duchové" mi přišli zcela vymyšlení, paní majitelka si asi dělala reklamu na zvýšení počtu zájezdů, atd. Dokument mi přišel vesměs nedůvěryhodný. ()

• Dle tohoto dokumentu byl natočen film Death Tunnel, jehož některé záběry můžeme vidět naopak v tomto dokumentu. (Devils_PIMP)