Oženil jsem se s hvězdou

• Argentina

Me casé con una estrella

Komedie

Argentina, 1951, 114 min

• ripo

Argentinské filmy se objevují na plátnech našich kin častěji, málokterý z nich se však aspoň blíží výrazným hodnotám, kterých jsme si tak cenili na prvním u nás uvedeném argentinském filmu „Temná řeka". Ani veselohra „Oženil jsem se s hvězdou" nepatří k takovým dílům, kterých bychom si vážili především pro velkou a čestnou myšlenku. Je to konvenční konversační veselohra, fádní, komedie s velmi laciným příběhem. V námětu tu však nelze hledat příčinu, proč měl tento film takový obrovský úspěch v Latinské Americe. Magnetem je tu představitel hlavní role Luis Sandrini a také představitelka hlavní ženské role, nejslavnější španělská zpěvačka Conchita Piquerová. Sandriniho publikum Latinské Ameriky miluje, je ovšem pravda, že pro cizí publikum je jeho projev dost nesrozumitelný. Jako snad ve všech svých filmech, i v této komedii vytvořil Sandrini typ prostého člověka. Naši diváci dostávají tedy tímto filmem možnost seznámit se s uměním dvou velkých herců. Filmový přehled 22/1956(3.2.2010)