Třiatřicetiletý indický lékař Jaš Pal Suri nebyl jediný, kdo v šedesátých letech odešel do Velké Británie za lepším uplatněním. Manželka s dcerou šly s ním, ale zbytek rodiny zůstal v Indii. Aby se rodinná pouta nezpřetrhala, koupil Jaš dvě osmimilimetrové kamery a k nim projekční techniku. Jednu ze sad poslal i se svým prvním audiovizuálním dopisem" příbuzným do Indie. O mnoho let později se starší Jašova dcera, Sandhja Suri, rozhodla využít této rodinné korespondence" k vytvoření svého prvního celovečerního dokumentu. Otcovy staré i současné nahrávky zkombinovala s intruktážními filmy pro integraci cizinců z archivu BBC. Dodala tak příběhu o jedné rodině obecnější kontext zahrnující problematiku indické minority, která se usadila v Anglii. Intimní rozměr snímku je však dominantní. Houževnatá snaha udržet kontakt s příbuznými navzdory vzdálenosti svědčí o velikém významu rodiny. Z videovzkazů můžeme vyčíst, že čím déle trvalo odloučení, tím více sílil tlak rodiny na Jaše, aby se vrátil domů. Je ale vůbec možné vrátit se na cestu, z níž před čtyřiceti lety mladý Jaš odbočil? A co to znamená pro jeho dvě téměř dospělé dcery, jejichž vzpomínky se už vážou k jiné zemi? (oficiální text distributora)

Suki

Neskutočné pôsobivé. 40 rokov neustáleho "kontaktu" syna so svojou rodinou prostredníctvom jeho super 8. Zachytené spomienky, myšlienky, bolesti aj radosti. A ako plus dostaneme iný pohľad na problematiku začleňovania sa do spoločnosti, ktorá nám nie je vlastná. Pri pozeraní, a najmä teraz, keď si to už dávam ako tak do súvisu s inými myšlienkami o generáciách rodiny, ako sa vyvíjajú, sledujem, že to čo nedosiahne jedná, nutne bude hlavným cieľom druhej. Nápodobne, to čo už dosiahla skoršia generácia, je automatický prenášané na ďalšie. Istým spôsobom, základ všetkého. ()