poster

Vardi dobývá Evropu (festivalový název)

 • Island

  Varði Goes Europe

Dokumentární

Island, 2002, 88 min

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • Zmiu
  **

  hraný dokument (aspoň myslím) o mladém muzikantovi, který si chce vydělat peníze, a tak se nechá najmout kapelou, která má úplně jiný styl hudby i hodnoty. Např. by chtěli, aby Varði shodil vousy a ostříhal se. Ve filmu jsou střídavě rozhovory s Varðim, a záběry z turné. Byla to docela nuda.(27.12.2007)

 • VooDoom

  Nebudu hodnotit, protože při projekci, asi půl hodiny před koncem, selhala technika. Celkový dojem by byl asi na dvě hvězdičky. Téma je jistě zajímavé, ale k tomuto, pro mne hraném dokumentu, se nehodí. Vardi mě nedokázál přesvědčit,že opravdu chce být pouličním muzikantem. Neustále někde vysedává po hospodách nebo kavárnách a zjišťuje od ostatních ,,muzikantů,, , jak složité to vlastně tito lidé mají. Možná mi chybí ona ztracená třetina filmu, těžko řict. Až se na něj někdy dodívám přehodnotím...(28.7.2010)

 • cogi
  **

  Nejvíc mi vadil ten vlasáč, přišel mi umělý, strohý .... Přesto mě zaujaly životy ostatních pouličných zpěváků, podle mě, kdyby režisér natočil přímo dokument o životě opravdových lidí, kteří se živí na ulici, a ne, o nějakém Vardim, který podle mě si nemusel takhle vydělávat, když sám v jednu chvíli říká, že mu rodiče poslali peníze. Snímek díky hlavnímu protagonistovi byl nudný a nezajímavý.(28.7.2010)