Wine and Cupcakes

všechny plakáty
USA, 2007, 12 min

Režie:

Bruce Weber

„Podzim v New Yorku" - píseň i roční období - poskytují hudební a vizuální pozadí milostnému dopisu městu od Bruce Webera, režiséra filmu Let's Get Lost (uvedeného na MOFFOMu 2007), dnes již klasického dokumentárního portrétu Cheta Bakera. Weberova kamera zachycuje jeho manhattanské sousedy, zpěvačku Angelu McCluskey a skladatele a pianistu Paula Cantelona, na romantické procházce Central Parkem během sluncem zalitého podzimního dne. Příjemná malá procházka plná barev a půvabu. (oficiální text distributora)

smrt.ka

A takhle se má žít! Film, který nemá sice na první pohled moc velkou vypovýdající hodnotu - až na podzim v New Yorku - a co do obsahu se také může zdát chudý, přes to v sobě nese jsitě velké a hlavně důležité poselství, na kterém by se dala zakládat filosofie, životní styl i vnímání krásy. Je tam radost, upřímná, tak upřímná, jak lze ve filmech vidět poměrně vzácně. Je tam svoboda a láska - k muži, New Yorku i podzimnímu listí. O tomhle to je, ne o tom najít ztracený poklad nebo zjistit, že jsem superhrdina se superschopnostmi, je to o schopnosti těžit z mála hodně. ()