Austrálie: Země plná papoušků

• Austrálie

Australia: Land of Parrots

Dokumentární

Austrálie, 2007, 50 min

Skvely dokument o australskych papouscich. Krasne zabery.(1.8.2014)

Musí byť vážne úžasné žiť v krajine, kde namiesto prepelíc, bažantov, vrabcomva okrídlených potkaních holubov Vám nad hlavou prelietavajú nádherne sfarbené papagáje. Doslova ma dostal kakadu palmový, krásavec s čiernou farbou a nádhernými červenými flakmi po lícach. Ale uznávam, že vlastne všetky sa mi páčili. Je zobrazený aj boj týchto tvorov z ich prirodzenými nepriateľmi. Tento dokument ako jeden z mála a možno jediný čo som videl rozprával o tom, ako ľudská činnosť zvieratám pomohla. To je asi len veľmi ojedinelí prípad tohto sveta.(13.9.2014)

Dokument opisujúci rozmanitosť a život papagájov v Austrálií. Nazrieme do praktík ekologického monitorovania, dozvieme sa všetko o spoločenských vzťahov týchto tvorov, prejdeme si všetky prekážky od prirodzených predátorov po extrémne klimatické podmienky ako vyše dekádu dlhé obdobie sucha, búrky, sneh, mráz, víchrice a požiare rozsiahle niekoľko miliónov hektárov. Ku koncu sa dozvieme niečo o vzájomnom vzťahu poľnohospodárstva s papagájmi z prekvapivo pozitívneho hľadiska. Na samotný záver nás dorazí Kakau Palmový - 90 rokov života, partner na celý život, architekt, hráč hudobných nástrojov ktorý pretrval dobu začiatku vysychania kontinentu až po príchod Európanov.(15.10.2015)