Ren zhe da

Flipnic

Po dvou velice zábavných a nářezových 80.kových martial arts filmech s docela dobrým "bouchačem" Alexandrem Lou jsem usedl k dalšímu "jeho" kousku, ale zde jsem byl již vyloženě zklamán a několikrát opravdu v rozpacích ... Po výborném "M-A flicku" Mafia vs. Ninja (1985) a Guards of Shaolin (1984) mne čekalo jen zklamání a do půlky filmu strašná nuda. Scénář nemusí kolikrát v těchto filmech ani existovat, ale když se o něj někdo snaží za každou cenu a vyplodí takovýto sranec, tak je to fakt smutné ... 40 minut jsem se trápil, Alexandr lou ani nepůsobil jako hlavní hrdina filmu, scény na sebe nijak logicky nenavazovaly, děj se nikam neposouval a dialogy by se daly tesat do kamene ... Hrůza!! Od druhé poloviny se film už zlepší a obsahuje několik opravdu excelentních akciček, nad kterými nestačíte kroutit hlavou. Nejpovedenější je asi souboj krásné bojovnice, která je úplně nahá a to hodně dlouho, než se oblékne. kamera si její "akce" vyloženě vychutnává to byla fakt paráda. O to větší paráda pak byla, když stejné postavě o několik minut dál jiní nepřátelé usekli v přímém záběru hlavu. Film je narván bizardnostmi, ninjové se opravdu ukázali v celé své parádě - lety ve vzduchu, mizení a objevování se na jiných místech, šílené ... nekoukatelné. Celkově špatná choreografie, střih, pořád nějaké poletování ve vzduchu a akce skoro žádná. Film zvedá několik naopak zase excelentních rubaček, jako je například černoch u moře vs ninjové, již zmíněná nahá holka, závěrečná řežba asi 15 ninjů proti 15 šaolinským mnichům (to jsou ti hodní ...) a úplně závěrečná řežba Alexandr Lou vs hlavní ninja-záporák. Ten film je prostě plný rozporů a to ho ještě víc kazí. každopádně pro milovníky rarit a bizardních flicků rozhodně doporučuji!! ()