Flipnic

Osobně vůbec nemusím nízkorozpočtové filmečky hrající si na novou vlnu exploitaitions horrorů a všelijakých ujetin. Punch je ale něco tak nehorázně "pobuřujícího", má tak šíííílený námět a je tak dobře zpracován, že jsem se opravdu velmi bavil a chvílemi smál s hubou od uchu a chvílemi nevěřícně kroutil hlavou se slovy "No to snad nemyslej vážně!!??"... Žádný děj, spousta postaviček, které jsou náležitě titulkem představeny, postavičky kalí, strašně fetují, občas se mlátí, daj si do držky, nebo prostě zmasakrují. Spousta a spousta drog, nějaké to gore, násilí, nahota, sex ... prostě klasika. Nic, co by extra vybočovalo. Ale máme tady mluvu, jakou se zde komunikuje, a tu si divák ovládající "americký vysprostnutý sleng" opravdu užije. Navíc je třeba, aby divák ovládal feťácký americký slang, což už je hodně náročné, ale právě toto zvedá laťku filmu o velký stupeň vysoko. Film trvá něco přes hodinu. Hodinu se dějí věci ... nevíte proč, ale baví vás. Narkomani dostanou chuť na drogy, nadšenci do gore dostanou docela slušnou dávku slušných krvavých efektů, nadrženci si vyhoní u nějakých těch koziček či šukačky ... A nadšenci do country music si užijí řadu pěkných country písniček a muziky jistě do sytost, protože ta tu hraje furt. Proč se to všechno děje, a kdo koho jak ovlivňuje, jsem ani neměl čas řešit. Přesně po hodině, ale začně neuvěřitelný "WTF??!!" masakr, který pak trvá do konce ... Neuvěřitelné, skutečně neuvěřitelné a u jedné scény jsem fakt nevěřil vlastním očím a nevěřil tomu, že se to pustilo ven, zvlášť, když to bylo tak dobře provedené. Zde už jsou gore nasazeny na plný oktanový výkon a jeden trumf střídá druhý. A pak na to koukám a film se zklidní, v nějaké té mexikánské poušti na kapotě auta sedí tlustý vousatý motorkář v bílém triku a hubený rádobykovboj v černém ohozu a vedou filosofický rozhovor ... "No to snad kurva ne??!! Tak tohle jsem nečekal!!!" Buď jsem to pochopil správně a je to fakt echt pecka a nebo ne, ale i tak je to jeden z mála nízkorozpočtových exploiterů, které se mi fakt hodně líbily! ()