všechny plakáty
Krátkometrážní / Horor / Thriller / Akční
Itálie, 2008, 28 min

Kusko.t2

Zámerom tzv. “environmentálneho exploitu“ Michela Pastrella, nie je prezentácia hororových rekvizít a násilia pred kamerou, ale symbolická myšlienka upriamená na životné prostredie rodného Talianska. Kraťas “32“ je teda hlavne výpoveďou. ### POZOR SPOILER: Pokiaľ som to správne pochopil a vydedukoval – muž v obleku s aktovkou v ruke vyjadruje charakterom postavy megalomanské korporácie snažiace sa bezhlavo a stoj čo stoj “znásilniť“ doposiaľ neobrobené územie/kraj/vidiek/časť prírody – t.j. vo filme nevinnú ženu, obeť reprezentujúcu 32 km novej cesty regiónu Veneto. Dnes veľmi aktuálny problém rozmachu stavebnej činnosti na úkor prírody, zaujal svojim spracovaním aj porotu turínskeho filmového festivalu “ToHorrorFilmFest“ (ročník 2009), začo mu udelili cenu “Best Short“ KONIEC SPOILERU. ### Kraťas z produkcie samotného autora scenáru, režiséra, editora a tvorcu hudobného doprovodu Michela Pastrella v dĺžke trvania 28 minút, prináša impulz k zamysleniu sa nad cestou, po ktorej kráčame. Značka – “Pozor, na ceste sa pracuje“, dvojzmyselne vystihuje obe strany barikády hneď v úvode. Po obsahovom načrtnutí skutočnej situácie v titulkovom prestrihu, môže boj na bitevnom poli pokračovať. ()