Multikultúrne mesto Košice

(TV film)
všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní
Slovensko, 2010, 25 min

K multikulturálnosti Košíc prispievajú svojou rôznorodosťou jazykov a obyčají aj miestne národnosti a národnostné menšiny.
Napriek rokom stráveným mimo svoju domovinu si zástupcovia menšín udržiavajú svoju reč, zvyky a obyčaje. Združujú sa v kluboch, zboroch a spolkoch. Spoločne organizujú tábory, pracovné stretnutia a oslavy svojich národných sviatkov. Rozvíjaním národných tradícií zároveň hľadajú a nachádzajú styčné plochy medzi sebou a potom najmä s hostiteľskou majoritou. V tomto ponímaní je každá menšina prínosom k multikulturálnosti mesta. (oficiální text distributora)

Diskuze

Pointer

Pointer (hodnocení, recenze)

Film som nevidel, ale keďže v Košiciach bývam, mám plné právo s touto sračkou nesúhlasiť. Oficiálny text distribútora je absolútne zavádzajúci, keďže čo sa týka *pracujúcej* menšiny z rôznych krajín sveta, nie je to ani mizivé jedno percento. Avšak keď už chceme hardcore, z centra mesta pôjdeme na juh smer Luník 9 a tam na nás je nachystaná taká multikultúrna orgia vo forme asociálnych parazitov, že aj páni z Bruselu sa z toho poserú. Mier.

Uživatel Pointer smazal svůj příspěvek.