Zdanie klame

všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní
Slovensko, 2009, 27 min

Azrael515 odpad!

Ak bolo zámerom autora vykresliť pankáčov ako dementných alkoholikov, ktorí nevedia formulovať akýkoľvek názor, well done ;) ()

Kolssteyn

Amatérský dokument Martina Mikuly o spodině punku na Slovensku. Film byl bohužel bez koncepce a vyšší dokumentární představy a zkušenosti, spíše jako vzpomínka nahodile vybraných punkáčů... Působí dojmem, jako by to bylo točeno před třiceti lety a již tehdy to mělo vyšší úroveň pro autentičnost té doby. Nejsem si jist, že tento dokument bude mít podobnou hodnotu za dalších třicet let, neboť nepodává obraz současného stavu této subkultury. Jestli bylo účelem natočit současný dokumentární film v retrostylu 80tých let, pak to asi účel splnilo. ()

Jello Biafra

Tento dokument je unikátna výpoveď o súčasnom punku. Hromada tupých alkoholikov, ktorí vykrikujú prázdne frázy a ani nevedia čo to znamená. Žiadny rozumný názor, pretože na to nemajú ani mozgovú kapacitu. Ja osobne som zo súčasnej "punkovej" generácie veľmi zklamaný a podľa môjho názoru je punk už dávno dead. Už dávno nemá punc rebelie a skorej pripomína bezdomovectvo. Čo je úplne najsmutnejšie že oni sa tým bezdomovectvom ešte pýšnia. ()

• Natáčanie dokumentu prebiehalo v Senici, Skalici a Brezovej pod Bradlom. (Jello Biafra)