Nemocnice XXXXL

• Česko Nemocnice pro obézní (více)
Velká Británie, 2007, 3x47 min

Záchrana života extrémně obézních pacientů. To je obor, na který se specializuje Brookheavenská nemocnice v New Yorku. Metody v tomoto zařízení jsou prosté, někdy však mohou být vnímány kontroverzně. Jsou založeny na přísném systému diet a cvičení, což je protipólem populárních medicínských metod, rychlých řešení problémů za pomoci operací a prášků, a také to vyžaduje pevnou vůli a velké odhodlání. V seriálu Nemocnice pro obézní budeme svědky silných lidských příběhů a skvělých úspěchů lékařské vědy. Rodiny pacientů a týmy lékařů jsou odhodlány pomoci za všech okolností a pokouší se zabránit nemocným, aby se nezřízenou konzumací jídla připravili o vlastní život. Pro ty, kdo hledají léčbu, je Brookheavenské středisko často poslední nadějí v boji se závislostí, která je pro lidský organismus stejně tak nebezpečná a zničující jako alkoholismus nebo pravidelné užívání drog. Tento problém se však netýká jen USA. Epidemie obezity se šíří celým vyspělým světem a počty jedinců postižených nezdravou nadváhou přibývají v alarmujícím množství. Seriál Nemocnice pro obézní je výstražným varováním. Ukazuje, co vše se může stát, jestliže této závislosti člověk podlehne. (CBS)

Koryntos

Zrovna se na to dívám. Pořád mi nějak nejde do hlavy, jak někdo dobrovolně může nakynout do rozměrů mláděte hrocha, nebo když už to dovolí ten člověk a nemůže se ani hýbat a jen leží, proč ho v tom tedy i nadále podporují příbuzní a nesnaží se nějak regulovat dávky jídla, takto postiženého člověka. Je stašné pozorovat lidi, které musejí vybourat z vlastního domu a vyndávat je za pomoci jeřábu. ()

Zeldur

Dokumenu, který snad poslouží jako odstrašovací příklad. Těmto až morbidně obézním lidem opravdu není co závidět. ()