L5

všechny plakáty
USA, 2012, 28 min

B3n

Posádka vesmírnej lode Argo, sa vracia z misie k Barnardovej hviezde, kde boli skúmať možnosti záchrany ľudstva, keďže život na Zemi sa chýlil ku koncu, kvôli vyčerpaniu zdrojov. Namiesto plánovaných dvoch desaťročí ale misia trvá dve storočia. Po návrate k Zemi zistia, že im nikto neodpovedá na rádiové volania, navyše je Zem zahalená v tme. Sympatický počin skupinky nadšencov Arthura C. Clarka. Je z toho síce cítiť, že sú to neherci, ale pri tomto projekte mi práve toto prišlo sympatické. Zatiaľ je natočený len jeden diel, ktorý má 28 minút, z toho 4 minúty sú záverečné titulky. ()

RADX1

Na to že jde o volný/"crowdfunded" seriál, to nebylo vůbec špatné. Scifi seriály jsou mé oblíbené téma a o scénaristické stránce zatím po shlédnutí prvního dílu nelze moct říct (stopáž je cca 30 minut). Nicméně potenciál to má opravdu velký. Herecky v pohodě - žádný laps. Efekty jsou vzhledem k nákladům slušné (jinak mírně podprůměrné). Škoda že u seriálů tohoto typu je velká čekací doba na další díl. Samozřejmě pokud se najde velký nedočkavec, tak má možnost doplatit potřebný zbytek částky pro vydání dalšího dílu (1 díl = cca min 15.000USD a rok práce). :o) Já alespoň přispěl nějaký ten drobák abych se vůbec dočkal pokračování (+ ohodnocení výkonu) a ještě jako bonus za to dostal tématickou mp3 a spořič obrazovky. :-) Zatím (22.5.2012) to obecně vypadá, že seriál bude pokračovat a v nejbližší době se dočká natáčení dalšího dílu. ()