Vzhůru do budoucnosti

• Singapur Into the Future

V budoucnosti, kdy hrozí, že způsob našeho života se bude muset přizpůsobit dramatickým změnám klimatu a globální populační explozi, hrají rozhodující roli technologie. Inovátoři v oblasti vědy, strojírenství a architektury z celé Asie se zapojují do závodu s investicemi za bilión dolarů, který se týká toho, jak cestujeme, komunikujeme či budujeme naše města. Novátorští projektanti aut na Tchaj-wanu se vrhají do masové výroby nejčistějších a nejefektivnějších dopravních prostředků. Japonští vědci navrhli novou formu komunikace zvanou „ultra-realistická komunikace“, která využívá hologramy a 3D zobrazení. V Singapuru odborníci na robotiku pracují na vývoji humanoidu, který by mohl nahradit zaměstnance v oblasti služeb. A v Koreji chtějí inženýři ovládnout sílu myšlení vývojem strojů, které budou uvažovat jako lidé. Je to nelítostný závod orientovaný na cíl a asijští vědci v tomto klání vedou. Jejich vize shrnuté v tomto seriálu nás zavedou přímo do budoucnosti. (oficiální text distributora)