Blood and Bone China

všechny plakáty
Velká Británie, 2012, 107 min

Rachel Shenton

Mi Nü-Chai

Velmi milé překvapení. Po všech blyštivých, sterilních a slizkých upířích romancích přichází konečně návrat ke kořenům moderního pojetí upíra ve fikci a to rovnou do míst, kde se zrodil, tedy do viktoriánské Anglie a vampýry tam řádící vskutku nelze zmýlit s bandou neschopných lam, natož s ufňukanými mamlasy s kilem gelu ve vlasech. Jsou věčně hladoví, pořádně ostří a po většinu episod nedávají hlavním hrdinům ve složení odvážný lovec, krásná novinářka a zbabělý neschopný veterinář moc šancí - vlastně tu kladná strana dostává skoro pokaždé, když dojde ke konfliktu, pořádně zabrat a tak to má být. A sice se ani zde v akčních scénách nevyhnuli občasné zpomalovačce, leč činili tak moudře pouze ve chvílích, kdy situace byla jistým způsobem stylisována. Výprava je, vzhledem k faktu, že se jedná o nezávislou produkci, poměrně skromná, kdo by očekával orgie kostýmů a triků bude zklamán, ovšem nemyslím si, že by to bylo ku škodě věci. Za celou dobu se vyskytl pouze jediný moment, kdy jsem nevěřícně kroutila hlavou, zda se autoři nezbláznili, naštěstí netrval dlouho a byl zachráněn povedeným závěrem a zejména rozmilým epilogem. ()

Shanen29

CHris Stone vlastně natočil první sérii o 12 dílech ,posléze po domluvě rok na to rozšířil tuto sérii o celovečerní film pod stejným názvem Blood and Bone China (2012.).Na tak mizerný rozpočet je film v celku dobře natočený a trikově i překvapivý.Samotný děj filmu je lehce předvídavý,jelikož začnou v městečku mizet lidé a někdo musí tuto záhadu vyřešit a odkrýt původce .Chvílemi bezduché,prázdné a bez napětí. ()