Nová éra objevování

(TV film)
  • Velká Británie A New Age Of Exploration

Společnost National Geographic vždy patřila mezi přední průkopníky různých typů výzkumu. Pojďme se podívat, na čem pracují vědci, které podporuje. S režisérem Jamesem Cameronem nahlédneme do nejhlubšího místa oceánu a s vesmírnou sondou zamíříme do jádra solární bouře... Vydejte se napříč celým světem, ponořte se do temných hloubek, prozkoumejte mikrokosmos lidského genu a navštivte vzdálené kouty vesmíru. Na těchto exotických místech číhají nečekané objevy, nejčerstvější poznatky a nejnovější vynálezy. V dnešní době se zdá, že neexistuje nic, čeho by mozek díky znalostem a moderním technologiím nemohl dosáhnout. Stejně jako hrdinové světa science-fiction a komiksových zázraků se nám daří otřásat hranicemi, jež byly dlouho považovány za neproniknutelné. Seznamte se s průkopníky, kteří pracují na hranicích lidské představivosti. Dokumentární film Nová éra objevování zároveň přibližuje napínavé příběhy ze zákulisí. Ty potvrzují, že výsledky stojí za to jít až do extrémů a cedit přitom krev, pot a slzy. (TV Prima)