Khagan1389

I Indonésané mají své válečné hrdiny na které s úctou vzpomínají. Jednou z důležitých etap je boj resp. válka o nezávislost nad holandskými kolonizátory (kteří se dopouštěli během své nadvlády a hlavně během války I různých krutostí. Celkově je podle jejich zobrazení v tomto filmu možné srovnávat s Američany ve Vietnamu - zapalování vesnic, vraždění vesničanů atd...). Tomuto válečnému tématu se věnuje trilogie Merah Putih a už první díl jasně dokazuje, že indonéská kinematografie umí dosáhnout velkých kvalit. Bitvy působí věrohodně, herci hrají dobře a jejich postavy dostávají I určitý charakter (máme tu mezi hlavními hrdiny /vojáky/ jak měšťáky tak vesničany, muslimy, křesťany, studenty, farmáře atd.…  podle pestré různorodosti indonéského obyvatelstva), který se nejdříve během vojenského výcviku a poté co je většina vojáků zmasakrována a zbyde jen malý počet přeživších, co se schovávají v pralese před Holanďany I během pozdějších střetů s nimi plně vykreslují a je jim dáno dostatečného prostoru pro jejich vývoj ( I když se přiznám že jsem trochu pitomec a pletly se mi, obzvlášť na začátku). Indonéské filmy neznám (vyjma skvělých dvou filmů ze série Serbuan Maut) a tudíž ani herce (u kterých věřím že to budou populární a úspěšní herci v rámci indonéské kinematografie) a tvůrce tohoto filmu, ale je vidět že do filmu bylo vloženo dostatek financí a péče. Na závěr musím také pochválit závěrečné titulky s archivními záběry. ()