Vakcíny podle Billa Gatese

(festivalový název)
  • Francie Le Vaccin Selon Bill Gates (více)
všechny plakáty

Hodinový dokumentární snímek mapuje pokusy tří výzkumných týmů, které se snaží najít vakcínu proti malárii. Již více než 50 let se vědci z celého světa snaží vyvinout látku proti této nebezpečné a smrtelné chorobě. V Africe zabije malárie každou minutu jedno dítě. Parazit, který ji způsobuje, je velmi komplexní a komplikovaný a existuje již miliony let. Dosud neměla žádná z vakcín žádané účinky. Teď se však konečně zdá, že vysvitla naděje. Jedna z vakcín se dostala do fáze, které nebylo nikdy předtím dosaženo. Jméno této vakcíny je RTS, S a z větší části je financována nejbohatším mužem planety Billem Gatesem. Někteří lidé jsou skeptičtí a myslí si, že jediným důvodem k financování tohoto projektu je pro Gatese udržení dobré image Microsoftu. Kdyby se podařilo nalézt první očkování proti malárii na světě, vytvořilo by to této společnosti skvělou image. Ať už je jeho motivace jakákoliv, faktem zůstává, že jsme nalezení preventivnímu očkování proti malárii blíže než kdy jindy. V roce 2014 budou publikovány konečné výsledky pokusů s RTS, S a je reálná šance, že budeme konečně schopni malárii porazit. (Academia Film Olomouc)

Filmotéka

Uživatel Formát Jazyky Přidáno Pozn.
Manon4 Jiné
22.04.2013