Gecenin Katili Ustura

všechny plakáty
Krátkometrážní
Turecko, 1980, 41 min

Karlos80

Bože, to byla volovina! Film má sice jen 41. minut, kdy jde nejspíš o fragment z regul. dlouhometrážního filmu. Spadá to do gialla protože první vražda proběhne přesně v tomto žánrovém stylu. Vše se seběhne neuvěřitelně rychle, dívka po příchodu domů se jde vysprchovat, kde je ve sprše napadena a zabita maskovaným zabijákem, vražda a lá Psycho. Docela povedená. Tehdy jsme ještě věřil v zázračný film. Nicméně záhy velmi rychle přišlo rozčarování, film dál už jen nudil a byl blbej jak troky, nebylo to totiž o ničem jiném než o sexu, různé páry si to tady rozdávají na různých místech, chlap snad hodinu líže ženskou od hlavy až k patě, ty sexuální scény jsou strašně nezáživné, dlouhé a monotónní. Občas tu dojde na nepochopitelný skok v obraze a to bez jakékoliv souvislosti, kdy se na obrazovce objeví nějaký jiný záběr než jen ložnic (třeba z hudebního klubu), těch tady ale během té krátké doby bylo opravdu opravdu minimum stejně tak jako použitého dialogu, když tam nebudeme zahrnovat nějaké to hekání a sténání. Ve finále dojde opět na vraždu, stejně tak jako v úvodu, na scéně opět maskovaný zabiják z břitvou v ruce, který se snaží přepadnout a zabít holku v bytě, holka se ale jen tak snadno zastrašit nedala, ikdyž to muselo tedy hodně bolet.. Více ve filmu.., nemá cenu to tady víc rozebírat, páč jde skutečně o hovadinu pár excelans, a to jsem zvyklej u EuroCultu na ledacos. Doporučeno jen zvědavcům, fandům EuroTrashe a kompletistům. ()