Ai wo utau yori ore ni oborero!

• japonský

愛を歌うより俺に溺れろ!

Be Crazy About Me

Komedie

Japonsko, 2012, 91 min

Anglicky bych řekla, že to bylo "cheesy"- český ekvivalent neznám. Z celého filmu jsem mela pocit, že v Japonsku existují jen tři možnosti, jak se obléct: školní uniforma, lolita nebo visual kei - tyto skupiny se můžou libovolně překrývat a hlavně si člověk nesmí myslet, že lolita muže být jenom holka. I když uznávám, že Karam by jako holka prošel vcelku bez problémů. Děj byl, jaký jsem čekala, že bude, takový naivně roztomilý. S vědomím, že je to podle shojo mangy, se nedá vcelku s ničím jiným ani počítat, a i přes samotné téma se tu tentokrát střelený japonský humor zas až tak moc nekoná. Jediné, přes co jsem mela opravdu problém se dostat, bylo chování žáků na obou těch školách. Není to poprvé, co jsem se s něčím podobným setkala, ale i tak to moje hlava nepobírá. Ale nakonec i to k tomu trochu patří. 3* odráží fakt, že se na to sice koukalo dobře a zanechalo to i vcelku příjemný pocit, ale na druhou stranu se na to už znovu nepodívám a se vší pravděpodobností na to brzy i zapomenu.(19.10.2013)

• T.S.chan

Úplně celý film jsem měla pocit, že se nic neděje, takže nuda.. .(30.4.2014)