Ledová brigáda

Dokumentární / Reality-TV
USA, 2011, 35 min

Režie:

Brian Cavallaro

Nové eso ve sféře moučníků – tentokrát ale z ledu! Nepřekonatelný tým, kterému to pálí víc než největšímu vedru, vytváří úžasné ledové plastiky, které předčí i ty nejsmělejší sny! V novém seriálu uvidíme někdejšího mistra kuchaře Randyho Finche a jeho tým složený z renegátů ledového sochařství, kteří nás zasvětí do tajemství umělecké a kamenické práce s ledem, přičemž jim pod rukama budou vznikat originální, unikátní a i těm nejodvážnějším představám se vymykající díla. Pro tyto neohrožené ledové zbojníky jsou tradiční svatební ledové labutě pouhými – sice velkými, ale neforemnými – ledovými kostkami. Pro ně a jejich mrazivé umění začíná pořádná výzva až ve chvíli, kdy mají vytesat interaktivní kulečníkový stůl v životní velikosti nebo ledovou kuželkovou dráhu s na kost zmrzlými kuželkami a koulemi, které se opravdu koulejíl; jindy zase navrhnou a realizují koncertní křídlo, na kterém může bez problémů hned zaznít valčík Chop Sticks. V každém dílu seriálu budeme sledovat Randyho a jeho spolupracovníky, jak s pomocí motorové pily, dlát, kladiv a palic tesají umělecké plastiky z ledových kvádrů tvrdých jako žula. Je úplně jedno, co mají za úkol nebo kde zrovna pracují: nejdůležitější je, aby byli s prací hotovi dříve, než jim led roztaje! (oficiální text distributora)