Una sombra en la oscuridad

Karlos80

Prakticky neznámý ultra-raritní španělský thriller s viditelnými vlivy italské žluté, jinak ale kýč jak prase. Nic světoborného, tématicky jde o další film na téma "milostný trojúhelník", ale dívat se to na dalo, scenérie malé rybářské vesničky byla úchvatná, napětí se také divákovi čas od času dostávalo, stejně tak jako zvídavost nad samotným plánem. Nicméně do hlavních rolí bych vybral jiné herce, hlavní herečka Elena (Isabel Pisano) (ve filmu bývalá prostitutka, která příchází do města jako nová manželka pána, který je ve vesnici šéfuje rybářskému byznysu, a pro kterého pracuje snad půlka obyvatel vesnice) taková typická matrona, se mi vůbec nelíbila, film díky ní neměl až takový sexistický náboj jako řada jiných filmů té doby, její manžel Saul (zralý padesátník) jakbysmet, Saulův syn Emilio (nevlastní syn Eleny!) byl ok. Nej scény; Inflagranti na pláži, likvidace manžela a finále. Film upadl jako mnoho dalších z té doby v totální zapomnění. Pouze pro sběratele a posuzovatele, kteří v širším slova smyslu, mapují španělský okultní trash P.S.; Cover je parádní ale k filmu vůbec nepasuje! 2,5/5*. ()