Matka

Scénář:

Radoslav Irša

Kamera:

Jan Pivoňka

Jana je 32 let, je atraktivní, štíhlá a má vcelku dobrou práci. Jejím jediným problémem je její osobní život. Od 16ti let, kdy potkala svojí první velkou lásku, která ji opustila při prvním rozkolu není schopná navázat dlouhodobý vztah. Její snaha je tak křečovitá, že se míjí účinkem. K tomu se v jejím bytě, potažmo životě objevuje právě rozkol její první láska- dcera Marie, žijící u babičky v Brně. Skrz Mariino chování si Jana uvědomuje svoje chyby. Marie se mění z rozkolu v Janin životní tmel. (Festival amatérských a studentských filmů ČERNÁ VĚŽ)

weronicush1

Ja osobne mám veľmi rada krátke filmy. Skôr než sa vôbec začnete nudiť, film dávno skončí.. Hehe, ale nie o tom som chcela :) Matku som videla na festivale Prague Shorts a z ponúkaných filmov českej tvorby ma zaujal najviac. Bola som veľmi prekvapená, keď som zistila, že išlo o študentský film. Za tých 20 minút mi bolo poskytnuté všetko čo mám na filmoch rada- dobrí herci, kvalitná kamera, skvelá hudba, jednoduchá zápletka a mierne otvorený koniec, ktorý si každý môže vyložiť po svojom. Osobitne chválim morálno-poučný podtón, mňa osobne prinútil zamyslieť sa a bolo mi ľúto, že skončil tak rýchlo. Určite by sa na ňom dalo zapracovať aj ako na celovečeráku. V každom prípade, chválim mladých tvorcov a fandím im. Na prvotinu, ktorá slúžila viac na ukončenie štúdia ako na festivalové premietanie, je to fakt dobré a ďakujem za zážitok! :) ()