Out into world with cheese

(festivalový název)
  • Švýcarsko Out into world with cheese
všechny plakáty
Švýcarsko, 2013, 66 min

Kyrgyzská organizace CBT (Kyrgyzská Komunitní Turistická Asociace) uveřejnila ve spolupráci s švýcarskou turistickou agenturou inzerát v alpských novinách. Hledali výrobce sýra ochotného učit svému řemeslu ženy z vesnic v horském regionu Arslanbob. Maike Oestreich, sýrařka a farmářka ze Švýcarska se rozhodla pro jednou strávit léto ne na alpských svazích, ale v kyrgyzských horách. Sama nikdy předtím nepřekročila hranice Evropy. Snímek se věnuje způsobu, jakým je tato specifická znalost předávána a proměňována ve zcela odlišných podmínkách. Zachycuje problémy objevující se v momentě, kdy jsou rozmanití aktéři s odlišnými úmysly společně zapojeni do projektu dobrovolné rozvojové pomoci. Autorka doprovází sýrařku z jejího pracoviště v alpské mlékárně v Sufres ve Švýcarsku do oblasti Arslanbob s nejrozsáhlejšími vlašsko-ořechovými lesy na světě, aby sledovala její projekt. (Antropofest)

liborson

Nemohl jsem si pomoct, ale celou dobu to na mě působilo jako milá groteska, která ukazuje kulturní šok jedné švýcarky. Nic víc, nic míň. ()