Super pecky

• Jihoafrická republika Supa Strikas
Jihoafrická republika, (2010–2015), 19 h 4 min (Minutáž: 22 min)

Série(4) / Epizody(52)

Záplava adrenalinu s největším fotbalovým mužstvem světa! Protagonistou příběhu je mladý útočník Shakes, o kterém si hodně lidí myslí, že je nejlepším útočníkem na světě. Ale být nejlepším – to je pro něho i ostatní členy mužstva pouhý začátek! Pod Shakesovým vedením má tým možnost seznámit se s dosud neznámým, s kořeny fotbalu (které lze najít od Mexika po Čínu), pokusí se vyrovnat se největším fotbalistům minulosti i přítomnosti a nenechají si nic líbit ani od nejdivočejších trenérů a soupeřů. (oficiální text distributora)

unclejack odpad!

Pôvodne som čakal niečo podobne priatiahnuté za vlasy ako Galaktický futbal, to však v prípade Supa Strikas nehrozí. Postavy, s ktorými by sa čo do ich charakterizácie stotožnil tak maximálne Cristiano Ronaldo, sú vrhnuté do krutého sveta profesionálneho športu, čírou náhodou toho, ktorý sa o necelé dva roky dovalí aj do krajiny, z ktorej tento skvost prichádza. Ako sme už u Disney Channelu zvyknutí, žiadne narážky na úskalia tejto voľby povolania sa nekonajú, miesto toho sa dočkáme nejakých tých rádoby dramatických zápasov ,kde protagonisti hrajú fér a antagonisti svojich súperov obsekávajú zo všetkých strán. Chupa Chupsas vyhrávajú, samozrejme, zásadne o gól v poslednej minúte. Ohľadom akejkoľvek exkurzie do histórie futbalu, ktorú naznačuje text distribútora, nemusíte mať žiadnu starosť, hlavnou témou tohto produktu nepríliš vydarenej propagácie MS 2010 je obligátna zmeska priateľstva a fair-play. ()