Přepadení Země

• Velká Británie Invasion Earth
Velká Británie, 2014, 8x50 min

Obloha nad námi nás vždy fascinovala. Ale existuje několik vysvětlení, proč je po celém světě tolik zpráv o UFO? Jsou svědectví o bytostech z jiných planet skutečná? Faktem zůstává, že je obrovské množství zpráv o neidentifikovatelných letadlech a záhadných vzdušných objektech, ale jen málo z nich se dá vysvětlit. Dokumentární seriál Přepadení Země zkoumá nejznámější a fascinující pozorování UFO. Rekonstruuje a vypráví o událostech z celého světa, mnohé z nedávné doby, jiné staré i několik desetiletí. (National Geographic)

HERGImanCZ odpad!

Ať žije dezinformace! Celý "dokument" funguje stylem, že je vzat nějaký neobvyklý úkaz na nebi a začnou vám postupně vsugerovávat myšlenku, že se jedná o UFO. Do toho jsou přidány poměrně komické počítačové efekty, které mají jednodušší diváky přesvědčit, že nám vlastně vláda lže, což je tu mimochodem i slovně opakováno snad každých deset minut.. A když někdo přijde s logickým vysvětlením, tvůrcům to nikdy nestačí. Neustále je tu někdo zděšený a vše je podle očitých svědků neuvěřitelné. A po tom všem dostaneme předem jasný závěr z pohledu "odborníků". Avšak nechybí tu ani závěrečná věta, že vše je vlastně veliká záhada. Z pohledu dokumentu tedy snímek naprosto selhává. Pokud na film ale budete koukat jako na komedii, můžete se celkem pobavit. Některá představení osob, jako například "přesvědčený skeptik", jsou totiž naprosto skvělá. ()