Rozruch

(festivalový název)
  • Litva Triukšmadarys (více)
Krátkometrážní / Drama
Švédsko / Litva, 2014, 15 min

Základní škola v malé litevské vesničce očekává oficiální delegaci z ministerstva, která hodlá školu obdarovat novým zvonem. Zvon ale není jediná věc, která škole schází. Ve vesnici totiž není dostatek dětí, které by školu naplnily, a tím pomohly dostát oficiálním kvótám. Dvě prázdná místa v tabulce totiž vytváří reálnou hrozbu ztráty dotací a tak i školy samotné. Ředitel školy, posedlý myšlenkou v lepší budoucnost, proto vymýšlí všemožné způsoby, aby před delegací skutečný počet žáků zatajil. Co když ale žádná budoucnost školu nečeká a všichni jen odkládají nevyhnutelné? (Festival krátkých filmů Praha)

MartinNDL

Ano, skoro všichni míváme problémy, chybí nám peníze, lidé, čas, kvalita a tak se hrají různé hry. Je to jako ty ryby, co se nafouknou, aby vypadaly větší a drsnější. Malý si hrají na velký a velcí na nejlepší a průměrní na zajímavé a obyčejní na drsné. A jasně že ve skutečnosti máme všichni rádi přirozenost, akorát to nějak nejde, co? Film ovšem plus mínus nuda s pár haha momenty a jedním jediným nápadem a sdělením. ()