K lepším zítřkům

(festivalový název)
  • Česko Zmetci (festivalový název) (více)

Ve zbídačené komunitě Mohavské pouště je integrovaná střední škola Black Rock jednou z kalifornských alternativních škol pro žáky, kteří by v běžném školním systému jen těžko uspěli. Všichni místní studenti jsou v jednotlivých předmětech natolik pozadu, že naděje, že by udělali maturitu na klasické škole, se rovná nule. Black Rock je tak pro ně poslední šancí. Vychovatelé této školy jsou však opravdu výjimeční. Věří totiž, že hlavními vklady pro budoucnost rizikových studentů jsou hlavně láska, empatie a praktické dovednosti. Příběh ukazuje, jaký boj musí vzdělání ustát při boji s ochromujícími dopady chudoby na životy tzv. spratků. (Zlín Film Festival)

existimator

Film Zmetci neboli The Bad Kids je poněkud neobvykle zpracovaný dokument. Vypraví příběhy dětí ve speciální škole Black Rock a dokáže diváka skvěle vtáhnout do děje. Když tento film sledujete, nutí vás to přemýšlet nad osudy těch dětí, které jsou různě postižené a tím nemyslím tělesně. Jsou postižené tím, v jakých vyrůstají podmínkách. Myslím, že spoustu lidí by ani nenapadlo, že takové školy v Americe jsou. Určitě doporučuji se na tento film podívat. Donutí vás zamyslet se. ()