Ledy a přílivy

Dokumentární / Krátkometrážní
USA, 2016, 30 min

Režie:

Kt Miller

V roce 2014 se šestice žen vydala na malé plachetnici z Islandu přes Dánsko až k západnímu pobřeží Grónska. Bez větších zkušeností se postupně seznámily s ovládáním lodě i pobytem na širém moři, kde po několik dní plavby nespatřily žádnou pevninu. V Grónsku pak prozkoumaly nové lyžařské cesty a sesbíraly data pro vědecké analýzy tohoto úžasně divokého kousku světa. Počasí i kvalita sněhu na mnoha místech předčila jejich očekávání. Naproti tomu se v jedné z vytipovaných oblastí nedostávalo sněhu. Tady si všechny uvědomily, jak velký dopad má pro tuto oblast globální oteplování. Kde jindy bývalo moře pokryté ledem a domy skryté pod přívaly sněhu je nyní poprašek a teploty jen mírně pod nulou. Prožijte dobrodružnou cestu po mořské hladině, strmých kopcích a za poznáním klimatických změn naši krásné planety. (Snow Film Fest)

magu

Päť dní na mori sa už zdá americkým pipkám veľa. Sa čudujem, že tam nedostali ponorku a nepovraždili sa. čakal by som, že také "skúsené" harcovníčky toho zvládnu oveľa viac. Záverečné kecy o globálnom otepľovaní celý film úspešne ťahajú smerom dole. ()