Míša jede po šesti letech s maminkou na chatu, která je jen kilometr od místa, kde žila se svým synem a on tam – u otce a tchýně – žije dodnes. Sbírá odvahu se s ním sejít. Společně si vypráví si o tom, kterak Míša ke svému pohnutému osudu přišla a zda s ním mohla její maminka cokoliv udělat. Je jí oporou, ale zcela bezmocnou. Jiří konečně dostal sociální byt a stěhuje se ze zcela příšerného azylového bydlení v Horních Počernicích. Bahjat je v táboře v Kostelci nad Orlicí a pořádá oslavu 13. narozenin Saly, na které se dozvídáme, že má část rodiny na útěku. Rozhodli jsme se, že pojedeme hledat jeho bratrance, který se ztratil, a vydáváme se proti směru balkánské uprchlické trasy. Aliho jsme našli bez ledviny v Istanbulu. Při jsme do natáčení zapojili i Roussanu Gjustlan Asadyan, arménskou uprchlicí, která čeká na azyl čtvrtým rokem. Má potvrzení, že jí doma, v Arménii, zabijí. Lucii soud přeřadil do výkonu trestu s mírnější sankci. Po dvou letech jede za synem na tři dny. (Česká televize)