Les Énigmes de providence

všechny plakáty

Epizody(26)

throwaway

Tento seriál byl vysílán, pokud se nepletu, na Minimaxu někdy kolem let 2008-2010. Vím že jsem se na to díval a viděl jsem asi všechny díly. Seriál byl o tom že skupina zvířat hledala nějaký artefakt, na kterém závisel osud celého světa nebo tak něco. Nebyli tam lidé, lidé totiž byli zastoupeni zvířaty podobně jako např. ve Willym Fogovi. Byl tam i dost drsný záporák, nějaký čaroděj, a ten se snažil ten artefakt získat pro sebe. Jak to skončilo to už si nepamatuju, ale SPOILER!, pamatuji si tu finální scénu, ve které s tím čarodějem bojovali. Tenhle seriál zároveň ukazuje něco, co na Minimaxu fakt nesnáším, a to je to, že Minimax něco vysílá jenom jednou, a pak se daný vysílaný pořad zamkne do archivu a v lepším případě ho někdo nahraje nebo si to Minimax potom rozmyslí. V tom horším případě je ten dabing navždy ztracený. Takhle třeba dopadlo tohle, dále Mrkvička, Chlupounky a těsně tomu unikl Spartakus a podmořské slunce. V češtině se to myslím jmenovalo "Tajemství prozřetelnosti". Ostatně, tak nějak se do češtiny překládá francouzský i anglický název. Dvě hvězdy čistě za nostalgii. ()